artykuł

Gwiazda „Stranger Things” napisała powieść | Premiera „Nineteen Steps” we wrześniu

Gwiazda serialu „Stranger Things”, Millie Bobby Brown, napisała powieść. Rozgrywająca się w czasie II wojny światowej książka „Nineteen Steps” będzie miała premierę we wrześniu.

Powieść odnosi się do tragicznego wydarzenia, do którego doszło 3 marca 1943 r. w Londynie, czyli katastrofy na stacji metra Bethnal Green. Była to jedna z największych katastrof cywilnych II wojny światowej. Stacja ni była jeszcze dokończona, nie doprowadzono do niej torów, co sprawiło, że mogła służyć jako schron przeciwbombowy podczas niemieckich nalotów. Feralnego dnia, gdy zawyły syreny, na stację podjechały aż trzy autobusy pełne ludzi. Wystrzał brytyjskiego pocisku przeciwlotniczego wzbudził jednak panikę. W wyniku chaosu zginęło ponad 170 osób, w tym ponad 60 dzieci.

Książkę znaleźć można już w przedsprzedaży. Jak wynika z opisu okładkowego, bohaterką powieści jest mieszkająca w dzielnicy Bethnal Green, Nellie Morris. Po trzech latach wojny jest wdzięczna za to, że zachowała resztki normalności – pracę jako asystentka burmistrza i noce spędzone w miejscowym pubie z najlepszą przyjaciółką. Ale po przypadkowym spotkaniu z Rayem, amerykańskim lotnikiem stacjonującym w pobliżu, Nellie zostaje oczarowana ideą szerszego świata.

Właśnie wtedy, gdy Nellie zaczyna nowe, ekscytujące życie z Rayem, pewnego wieczoru podczas nalotu dochodzi do strasznego incydentu, którego konsekwencje są katastrofalne. Gdy prawda o tej nocy wychodzi na jaw, świat Nellie zostaje rozdarty. Kiedy wydaje się, że cała nadzieja jest stracona, Nellie odkrywa, że ​​wbrew wszelkim przeciwnościom miłość i szczęście mogą zatriumfować.

Jak zapewnia autorka, książka została zainspirowana jej historią jej babci, którą wielokrotnie słyszała dorastając.

Premiera książki planowana jest na 12 września.

Cover photo: zdjęcie autorki – Gage Skidmore from Peoria, AZ/Wikimwedia Commons

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: