artykuł

Stephen King: Putin musi odejść | Pisarz wzywa do przerwania rosyjskiej agresji na Ukrainę

„Putin musi odejść” – pisze na Twitterze Stephen King. Bestsellerowy pisarz wzywa też do natychmiastowego zaprzestania „bezsensownej wojny” w Ukrainie.

Tweet Kinga z soboty ma już ponad 7 mln wyświetleń. „Król horroru”, jeden z najbardziej znanych pisarzy na świecie wzywa w nim do zaprzestania wojny. „Na miłość boską, Rosjo, przerwij tę bezsensowną wojnę w Ukrainie. Zaprzestańcie bombardowania nieuzbrojonych cywilów. Putin musi odejść” – czytamy.

Tweet ma ponad 150 tys. polubieni. Odpowiedziało na niego m.in. Ministerstwo Obrony Ukrainy: „Oni nie chcą przerwać tej wojny. Ale my ich do tego zmusimy”.

To nie pierwszy raz, gdy King wypowiada się w sprawie rosyjskiej agresji w Ukrainie. W październiku zeszłego roku autor tweetował: „Świat do Rosji: Wypierdalaj z Ukrainy. To nie jest wasz kraj”. I wówczas pojawiła się reakcja resortu obrony: Swoim „Jak pisać” nauczył pan świat pisania. Teraz uczy pan świat jak rozmawiać z Rosją w jedyny sposób, który jest ona w stanie zrozumieć!”.

Stephen King jest też jednym z tych pisarzy, którzy po agresji Rosji na naszego sąsiada zdecydował się nie odnawiać umów wydawniczych na tłumaczenia swoich powieści na język rosyjski. 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d