artykuł

Iga Świątek zachęca do czytania | #czytamzIGA

Czołowa polska tenisistka Iga Świątek zachęca do czytania książek. „Chcę dzielić się z Wami tą pasją i zachęcać do tego, żeby czytać więcej” – pisze liderka rankingu WTA.

„Dołącz do mojego czytelniczego wyzwania na 2023 rok!” – pisze w mediach społecznościowych Iga Świątek. Jej zaproszenie skierowane jest do każdego z jej fanów – w Polsce i za granicą. Na czym polega? Gwiazda tenisa zaprasza do przeczytania w tym roku co najmniej 12 książek. Wyzwanie opatrzone jest hasztagami #czytamzIGA, #IGAczyta oraz #IGAreads i #readwithIGA2023.

„W poprzednim roku przeczytałam 20 książek. Mogłoby być ich więcej, ale sami wiecie… Lubię bardzo grube książki jak “Przeminęło z wiatrem”, a poza tym jestem… trochę zajęta na co dzień” – pisze Świątek. Jak zaznacza, chce motywować samą siebie do tego, żeby czytać jak najwięcej, bo czytanie pozwala jej utrzymywać równowagę między życiem a pracą.

„Chcę też dzielić się z Wami tą pasją i zachęcać do tego, żeby czytać więcej. Dlatego zdecydowałam się stworzyć to wyzwanie na 2023 rok, kiedy chcę przeczytać 12 książek lub więcej. Dołączacie? To tylko jedna książka na miesiąc” – podkreśla tenisistka.

Dodaje, że fani, którzy dołączą do wyzwania, mogą liczyć na różne niespodzianki, np. krótkie recenzje przeczytanych książek oraz różne konkursy z nagrodami.

Cover photo: si.robi/Wikimedia Commons

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: