artykuł

Jakub Ćwiek współzałożycielem wydawnictwa | PulpBooks skupi się na prozie gatunkowej

„Chcemy przedstawiać Wam historie gatunkowe pisane z szacunkiem dla opowieści” – pisze Jakub Ćwiek. Pisarz zaanonsował działalność współtworzonego przez siebie wydawnictwa PulpBooks.

„Dobra, w końcu mogę to powiedzieć. Bo jestem fatalny w sekrety i mało nie dostałem wysypki. W przyszłym tygodniu oficjalnie rozpoczyna działalność współtworzone przeze mnie Wydawnictwo PulpBooks!” – pisze na Facebooku Jakub Ćwiek.

Jak dowiadujemy się z fanpejdża nowej oficyny, za jej powstaniem stoi wieloosobowy zespół, w tym – obok Ćwieka – m.in. Andrzej Kwiecień i Michał Rzepnikowski. „Skoro ta historia rozpoczyna się w Łodzi — i ma związek z literaturą — to początek tej opowieści może być tylko jeden: Spotkali się we trzech i postanowili otworzyć fabrykę” – pisze Jakub Ćwiek, wprost nawiązując do „Ziemi obiecanej” Władysława Reymonta.

Jak czytamy, twórców wydawnictwa różni dotychczasowe życiowe doświadczenia, ale „łączy pasja do opowiadania historii i talent do otaczania się wspaniałymi ludźmi”.

Na czym skupi się działalność wydawnicza PulpBooks? „Rozgośćcie się zatem. I pamiętajcie, nie gwarantujemy ziemi obiecanej. Obiecujemy dobre historie opowiedziane tak, jak jeszcze nikt ich nie opowiadał” – czytamy na fanpejdżu. Sam Jakub Ćwiek dodaje: „Chcemy przedstawiać Wam historie gatunkowe pisane z szacunkiem dla opowieści. Tworzymy przestrzeń dla krótkich form literackich. I to zarówno tych tworzonych przez zawodowców, jak i przez młodych adeptów. Tym ostatnim zaproponujemy wspólną drogę, na której będą mogli się krok po kroku nauczyć pisania”.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: