nasz patronat

„Wrzeciono Boga. Jutrznia” Andrzeja H. Wojaczka pod naszym patronatem | Premiera 17 października

Dalsze losy bohaterów „Kłosów” i „Wdowiego grosza”. Już 17 października nakładem wydawnictwa Szara Godzina ukaże się powieść Andrzeja H. Wojaczka „Wrzeciono Boga. Jutrznia”. Objęliśmy książkę naszym patronatem.

W wyniku nieudanej akcji wymierzonej w niemieckich konspiratorów Teofil Kłosek, trzydziestotrzyletni weteran walk o powrót Górnego Śląska do Polski, trafia za kratki. Upokorzony, dręczony poczuciem winy i skazany na samotność przez najbliższych, z okruchów wspomnień odtwarza mozaikę dawnego życia.

Tymczasem Niemcy stawiają jego żonę przed dramatycznym wyborem. Czy Klara poświęci małżeństwo w zamian za życie Teofila?

Zbliża się piętnasta rocznica wybuchu trzeciego powstania śląskiego, a wraz z nią premiera legendarnego spektaklu, który – u progu drugiej wojny światowej – ma przypomnieć o straszliwych konsekwencjach konfliktu zbrojnego. Ewie Majewskiej i jej młodym artystom przyjdzie zmierzyć się z niechęcią środowisk mniejszościowych oraz z agresją rosnącej w siłę bojówki młodzieżowej.

„Jutrznia” to ostatni tom trylogii „Wrzeciono Boga” – poruszającej sagi inspirowanej losami śląskiej rodziny. To głośny antywojenny manifest, powieść o niezwykłej sile kobiet, mitotwórczej roli słowa i potędze miłości zdolnej do największych poświęceń.

Obejrzyj także:

%d bloggers like this: