artykuł seriale

„Babylon Berlin” wraca w czwartym sezonie | Premiera 9 października na HBO Max

Głośny i ceniony serial kryminalny „Babylon Berlin”, rozgrywający się w okresie międzywojennym, wraca w czwartym sezonie. Dwa pierwsze odcinki nowego sezonu zadebiutują w HBO Max już w najbliższą niedzielę, 9 października.

Charlotte Ritter (Liv Lisa Fries), fot. materiały prasowe

Akcja trzech pierwszych sezonów Babylon Berlin toczyła się w Berlinie w ostatnich dniach szalonych lat 20. Tłem przedstawionych w czwartej części wydarzeń będzie chaos wczesnych lat 30. i powolny upadek Republiki Weimarskiej. 

Berlin. Szalone lata 20. kończą się krachem giełdowym, który wywołuje globalny kryzys. Rozpoczyna się nowe dziesięciolecie. W Niemczech wyraźnie zmienia się klimat, a na horyzoncie pojawia się widmo kryzysu. Na giełdowym krachu wzbogacili się nieliczni, w tym przemysłowiec Alfred Nyssen, który inwestuje zyski i ma wielkie ambicje wychodzące poza cały świat.

Stennes (Hanno Koffler), Döbrich (Maximilian Jaenisch), fot. materiały prasowe

Chaos, który ogarnął miasto sprzyja wielu dziwnym postaciom. Jedną z takich osób jest amerykański gangster Abe Goldstein, który publicznie obnosi się ze swoim bogactwem i gorączkowo szuka pewnego cennego przedmiotu. Wiele osób gwałtownie zubożało i zasiliło szeregi pozbawionych złudzeń i nadziei bezdomnych. Taki właśnie los spotkał Toni, która żyje i walczy o przetrwanie na ulicach Berlina wraz z grupą swoich rówieśników. To bardzo martwi jej siostrę Charlotte i sprawia, że dziewczyna coraz częściej podejmuje ryzyko, przez co może stracić swoją pracę.

Gereon prowadzi nowe śledztwo, a tropy jednoznacznie wskazują na środowisko bokserów, które ma politycznie powiązania z bojówkarzami z SA. Pomimo zamętu i chaosu w mieście nadal są ludzie, którzy próbują zaprowadzić w nim ład i porządek. Jest to walka z wiatrakami, bo wszystko wskazuje na to, że  już niedługo naziści przejmą w kraju władzę.

Alfred Nyssen (Lars Eidinger), Helga Rath (Hannah Herzsprung), fot, materiały prasowe

– Prowadzona przez gangsterów wojna, która toczy się na ulicach Berlina zabiera widzów w bardzo mroczną dekadę w historii Niemiec. Akcja najnowszego sezonu rozpoczyna się w sylwestra 1930 roku – mówią w komunikacie prasowym HBO Max producenci Stefan Arndt, Uwe Schott i Michael Polle. – Bardzo cieszymy się, że znów zobaczymy na ekranie Charlotte i ludzi z jej otoczenia, a także dobrze znane nam z wcześniejszych sezonów wątki i bohaterów, którzy znajdą się w nowych dla nich okolicznościach, a ich losy będą wzbudzać w nas wielkie emocje – dodają.

W rolach głównych w serialu Babylon Berlin po raz kolejny zobaczymy Volkera Brucha jako inspektora berlińskiej policji Gereona Ratha i Liv Lisę Fries jako jego asystentkę Charlotte Ritter.

Charlotte Ritter (Liv Lisa Fries), Verkäuferin (Antonia Holfeder), fot, materiały prasowe

Nad scenariuszem najnowszego sezonu pracował zespół, w którego skład wchodzą Achim von Borries, Bettine von Borries, Henk Handloegten, Khyana El Bitar i Tok Tylwer. Tak jak wcześniej kolejne odcinki wyreżyserowali Henk, Handloegten, Achim von Borries i Tom Tykwer. Ścieżkę muzyczną skomponowali Tom Tykwer i Johnny Klimek, a ich utwory wykonują Max Raabe, Meret Becker oraz znany zespół Meute.

Premiera nowego, czwartego sezonu serialu Babylon Berlin odbędzie się w HBO Max już 9 października. Tego dnia do serwisu dodane zostaną dwa pierwsze odcinki nowego sezonu. Czwarty sezon liczy 12 odcinków.

Wszystkie poprzednie sezony Babylon Berlin są dostępne w HBO Max.

Źródło: komunikat prasowy HBO Max

%d