artykuł wydarzenia

Już od 16 września Gdańskie Targi Książki | W tym roku w ECS

Od 16 do 18 września trwać będą tegoroczne Gdańskie Targi Książki. Impreza odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności.

​ Targi po raz pierwszy odbyły się w 2018 roku. W tym roku wydarzenie będzie okazją do spotkania m.in. z Radkiem Rakiem, Witem Szostakiem, Vincentem V. Severskim czy Markiem Krajewskim.

Wicha, Środa, Kot

Pierwszego dnia odbędzie się m.in. spotkanie z Katarzyną Radziwiłł, autorką książki „Historia kobiet – o czym nie uczymy się w szkole”. Organizatorzy zapraszają też na interaktywne spotkanie dla nauczycieli i nauczycielek oraz dla bibliotekarzy i bibliotekarek Literatura w akcji! – praktyczne pomysły na kreatywne warsztaty z książką w szkole i w bibliotece.

W piątek o godz. 15. Będzie można posłuchać rozmowy z Marcinem Wichą, autorem książki „Nic drobniej nie będzie”, a godzinę później odbędzie się debata Męskość w kryzysie, wokół książki „Historia męskości” (premiera tomu 3). Uczestnicy debaty: Magdalena Środa i Dobrosław Kot. Tego autora (tworzącego też prozę pod pseudonimem Wit Szostak) spotkamy jeszcze dwukrotnie – w sobotę o godz. 17 podczas rozmowy o jego książce „Tratwa Odysa. Esej o uchodźcach” oraz w niedzielę o godz. 14 podczas spotkania wokół powieści „Szczelinami”.

Chutnik, Severski, Krajewski

W sobotę spotkamy też Magdalenę Witkiewicz, autorkę książki „Córka generała”, Małgorzatę Rogalę, autorkę książki „Opowiem ci bajkę” oraz serii kryminałów z wątkiem szkolnym i edukacyjnym.

O godz. 14 gościnią targów będzie Sylwia Chutnik, autorka książki „Tyłem do kierunku jazdy”, a dla miłośników kryminałów i sensacji organizatorzy przygotowali spotkanie z Vincentem V. Severskim i Przemysławem Piotrowskim – wokół powieści „Plac Senacki 6 PM” i „Bagno”. 

Sobota to także możliwość posłuchania Michała Witkowskiego, autora książki „Tango. Czarny kryminał retro”, Mieczysława Abramowicza, autora książki „Teatr żydowski w Gdańsku 1876-1968”, Tymona Tymańskiego, autora książki „Sclavus”, a także Adama Bodnara, autora ”Nigdy nie odpuszczę” i Marka Krajewskiego.

Nowicka, Cieplak, Rak

Niedziela, ostatni dzień targów upłynie pod znakiem spotkań z takimi autorami jak Marta Justyna Nowicka, autorka książki „Słowacki. Wychodzenie z szafy”, Anna Cieplak, autorka książki „Rozpływaj się” czy Radek Rak, autor „Agli”.

Pełen program znajdziecie na stronie targów. Współorganizatorami wydarzenia są Miasto Gdańsk, Europejskie Centrum Solidarności, AmberExpo. Targi dofinansowane są przez miasto Gdańsk.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: