artykuł

Robert Małecki w Wydawnictwie Literackim | Otwarciem będą „Wiatrołomy”

Jeden z najlepszych polskich pisarzy kryminalnych, Robert Małecki, przechodzi do Wydawnictwa Literackiego. Otwarciem współpracy będzie powieść „Wiatrołomy.

Robert Małecki na Poznańskim Festiwalu Kryminału Granda, fot. Przemysław Poznański/zupelnieinnaopowiesc.com

Będzie to pierwszy tom nowej serii o perypetiach i śledztwach prowadzonych przez bydgoskich policjantów Marię Herman i Olgierda Borewicza.
 
Niewyjaśniona przed wielu laty sprawa porwania dziecka, policyjny zespół Archiwum X i detektywi, których droga do prawdy doprowadziła na krawędź otchłani. Nowa seria Małeckiego zapowiada się ekscytująco. Premiera „Wiatrołomów” zaplanowana jest na październik. 
 
„Bardzo dziękuję za zaproszenie do grona autorów Wydawnictwa Literackiego. Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie i bardzo ważny moment w karierze pisarskiej. Głęboko wierzę, że moje powieści kryminalne, wydane pod znakiem WL, dostarczą czytelniczkom i czytelnikom dużo intensywnych i niezapomnianych wrażeń” –
mówi Robert Małecki, cytowany w komunikacie wydawnictwa. 

Cytowany w tym samym komunikacie Waldemar Popek, zastępca redaktora naczelnego Wydawnictwa Literackiego, zaznacza, że Robert Małecki to pisarz kompletny. „Mistrzowsko panuje nad intrygą kryminalną i nad językiem, ma doskonały dar obserwacji. Mówi się od lat, że jest jednym z najciekawszych i najważniejszych autorów w polskim kryminale. Wszyscy, którzy czytali jego powieści, wiedzą, że nie ma w tych słowach przesady. A oprócz tego Robert Małecki jest błyskotliwym, inteligentnym i pogodnym człowiekiem. Cieszymy się, że już niebawem ukaże się jego nowa powieść, z nowymi śledczymi, w nowym miejscu, w WL-u!” 

Małecki jest laureatem Nagrody Wielkiego Kalibru i nagrody Kryminalnej Piły, autorem takich bestsellerów, jak: SkazaZadraZmoraŻałobnica czy Wstyd

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: