wideo wywiad

Agnieszka Pruska o powieści „Wbrew rozsądkowi” | Rozmawia Przemysław Poznański [WIDEO]

Chciałam pokazać jak zachowują się ludzie po przejściach i w jaki sposób dochodzą do siebie. Każdy zaczyna żyć na nowo, zostawia za sobą ten bagaż złych emocji, pod wpływem innych bodźców. U mojej bohaterki, Szajby, było to kolejne morderstwo – mówi Agnieszka Pruska, autorka powieści „Wbrew rozsądkowi”. Rozmawia Przemysław Poznański.

OBEJRZYJ WYWIAD 👇

Agnieszka Pruska zaprasza nas do świata, który rządzi się przemocą. Świata, gdzie nie liczy się nikt i nic – nawet ludzkie życie, nawet życie dziecka. Wie to doskonale Szajba, czyli główna bohaterka „Wbrew rozsądkowi”, komisarz Sara Lipner. Mocna, bezkompromisowa, ale i niewolna przecież od emocji. To dlatego po nieudanej akcji, w której na jej oczach ginie jej partner, Szajba przebywa na przymusowym urlopie, starając się uporać z przeżytą traumą.

Niestety, szybko musi wrócić do rzeczywistości. Okazuje się bowiem, że w brutalnej napaści ginie jej znajomy, a jego córka walczy o życie. Lipner nie ma wyboru: musi wyjaśnić tę sprawę, nawet jeśli działać musi nieoficjalnie, nie raz psując szyki kolegom z policji. Ale Szajba jest właśnie taka: nigdy się nie poddaje, nawet jeśli zagrożone jest jej własne życie.   

Agnieszka Pruska – powieściopisarka i animatorka kultury, specjalizuje się w kryminałach policyjnych, choć nie stroni od opowiadań lżejszego kalibru. „Wbrew rozsądkowi” to pierwszy tom serii z gdańską policjantką Sarą Lipner.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: