artykuł seriale

„Pierścienie Władzy” z oficjalnym zwiastunem | Premiera serialu 2 września

Jest już oficjalny zwiastun serialu Amazon Prime według prozy J.R.R. Tolkiena „Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy”. Pierwszy odcinek zobaczymy już 2 września.

„Był czas, gdy świat był taki młody” – słyszymy w zwiastunie. „Nie było jeszcze wschodu słońca, ale nawet wtedy było światło”. Te słowa odnoszą się do Pierwszej Ery Śródziemia, gdy zanim jeszcze powstało Słońce, ziemie rozświetlały Drzewa Valinoru, zniszczone potem przez Morgotha i jego gigantyczną pajęczycę Ungoliantę.

Sama opowieść ma jednak pokazać przede wszystkim wzlot i upadek wyspiarskiego królestwa Númenoru i przeniesie nas do Drugiej Ery Śródziemia. Zobaczymy historię rozgrywającą się na tysiące lat przed wydarzeniami z „Hobbita” i „Władcy Pierścieni” J.R.R. Tolkiena, choć oczywiście garściami czerpiącą z prozy twórcy Śródziemia. Druga Era to czas liczony od zniszczenia Morgotha aż do upadku Saurona, pokonanego przez Ostatni Sojusz Elfów i Ludzi. To wtedy właśnie wykuto tytułowe Pierścienie Władzy.

W przytoczonym wcześniej oficjalnym streszczeniu serialu czytamy, że twórcy serialu przeniosą nas do epoki:

„(…) w której wykuwano wielkie mocarstwa, królestwa wznosiły się do chwały i popadały w ruinę, (…) a najczarniejsza postać, jaka kiedykolwiek wyszła spod pióra Tolkiena, groziła, że pokryje cały świat ciemnością”.

W zwiastunie zobaczymy m.in. postaci znane z „Władcy Pierścieni”: Galadrielę (Morfydd Clark) i Elronda (Robert Aramayo). Pierwsza informacja o planowanym serialu pojawiła się w 2017 roku. Serial jest planowany jako minimum 5 sezonów, a pierwszy z nich ma mieć 8 odcinków. Premiera 2 września.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: