artykuł

J.K. Rowling znowu wyda powieść dla dzieci | Premiera 12 października

Najnowsza książka J.K. Rowling dla dzieci – „The Christmas Pig” – ukaże się 12 października, jednocześnie w ponad dwudziestu krajach, w tym w Polsce.

Photography Debra Hurford Brown © J.K. Rowling 2018

To książka jednotomowa, niepowiązana z wcześniejszymi utworami J.K. Rowling, skierowana do dzieci w wieku 8+.

Jak informuje polski wydawca, Media Rodzina, „The Christmas Pig” to emocjonująca i podnosząca na duchu powieść przygodowa o więzi chłopca i jego ukochanej przytulanki oraz o tym, na jak wiele potrafi się on zdobyć, by odzyskać swój skarb.

Jack uwielbia swoją przytulankę. Jest z nim zawsze, na dobre i na złe. Aż pewnego dnia, w Wigilię, staje się coś strasznego. Pluszowa zabawka ginie. Na szczęście wieczór wigilijny to czas pełen cudów. W tę noc życie wstępuje nawet w zabawki. Christmas Pig, nowa przytulanka Jacka (beznadziejny zamiennik starej), ma śmiały plan. Udadzą się razem w magiczną podróż, aby odnaleźć to, co utracone i ocalić najlepszego przyjaciela, jakiego Jack kiedykolwiek miał.  

Książka zostanie zilustrowana przez Jima Fielda, nagradzanego ilustratora. Jego doświadczenie obejmuje szeroki wachlarz projektów, od wideoklipów po reklamę i książki.

„The Christmas Pig” to pierwsza książka J.K. Rowling dla dzieci od czasu cyklu o Harrym Potterze i wydanym niedawno „Ikabogu”, opublikowanym w odcinkach w internecie, a dopiero potem w formie książki. Tantiemy z wydań książkowych autorka przeznaczyła w całości, za pośrednictwem organizacji charytatywnej Volant, na pomoc grupom najbardziej dotkniętym pandemią Covid-19.

J.K. Rowling jest autorką, która zaczynała pisarską przygodę od powieści dla dzieci, ale dziś znana jest też jako autorka takich powieści dla dorosłego czytelnika jak „Trafny wybór” oraz seria kryminalna z Cormoranem Strike’iem i Robin Ellacott, wydawanych pod pseudonimem Robert Galbraith.

Przeczytaj także:

%d bloggers like this: