artykuł

„Ikabog” J.K. Rowling po polsku w odcinkach | Książka dostępna od 11 sierpnia

Wydawnictwo Media Rodzina rozpocznie od 11 sierpnia publikację opowieści dla dzieci „Ikabog” autorstwa J.K. Rowling w polskiej wersji językowej. Książka ukaże się drukiem w listopadzie tego roku.

J.K. Rowling napisała tę baśń ponad dekadę temu, by czytać ją do poduszki własnym dzieciom i właśnie teraz postanowiła się nią podzielić, by poprawić humor dzieciom, rodzicom i opiekunom w czasie pandemii koronawirusa.

Publikacja online pierwszych rozdziałów w języku angielskim rozpoczęła się 26 maja, na oficjalnej stronie baśni (www.theickabog.com) i trwała do 10 lipca.

W Polsce pierwszy odcinek będzie dostępny 11 sierpnia do 25 września 2020 roku na stronie ickabogkonkurs.mediarodzina.pl, gdzie pozostanie dostępna do 2 października.

Stworzona z myślą o głośnym czytaniu opowieść jest baśnią osadzoną w fikcyjnej krainie i nie ma związku z wcześniejszymi dziełami autorki, czyli opowieściami z magicznego świata powieści o Harrym Potterze oraz filmów o Newcie Skamandrze.

Głównymi odbiorcami „Ikaboga” są dzieci między siódmym a dziewiątym rokiem życia, ale historia przypadnie do gustu całej rodzinie.

Drukiem „Ikabog” ukaże się w listopadzie 2020 roku. Wyda ją w Polsce wydawnictwo Media Rodzina. J.K. Rowling przekaże wszystkie honoraria na rzecz organizacji wspierających osoby szczególnie poszkodowane w wyniku pandemii Covid-19 w Wielkiej Brytanii oraz na świecie.  

Konkurs dla dzieci 

Media Rodzina organizuje tez przy tej okazji konkurs na ilustracje do książkowego wydania

książki. Konkurs ruszy 11 sierpnia na stronie wydawnictwa Media Rodzina, a w jury zasiada sama autorka. Więcej informacji o historii i konkursie będzie można znaleźć pod adresem ickabogkonkurs.mediarodzina.pl już we wtorek 11 sierpnia od godziny 16.00.

Źródło: Media Rodzina

%d