artykuł

Zdobądź dwa tomy „Śladów” Katarzyny Kieleckiej | Konkurs na zupelnieinnaopowiesc.com

Uwaga, konkurs! Dzięki uprzejmości wydawnictwa Szara Godzina mamy dla was trzy zestawy dwutomowej powieści „Ślady” Katarzyny Kieleckiej.

W „Śladach” czytelnicy poznają dalsze losy bohaterów „Sedna życia” i „Piętna dzieciństwa” – w sensacyjnej odsłonie. To bowiem połączenie powieści obyczajowej z trzymającym w napięciu thrillerem.

Edycie i Jędrkowi nareszcie wszystko się układa. Pochłonięci miłością, opieką nad dziewięcioletnim Grzesiem oraz psem Kufą nie dostrzegają, że rodzinne szczęście wisi na włosku. Edyta niepokoi się o swoje zdrowie oraz odkrywa, że mąż ją okłamuje. Nieoczekiwanie pod ich domem pojawia się była żona Jędrka. Ponadto dwaj podejrzani mężczyźni obserwują każdy krok Blińskich. Kiedy podczas spaceru znika Kufa, a po niej Grześ, wydarzenia nabierają tempa. Czy powróciły demony przeszłości?

Pytanie konkursowe:

„Ślady” łączą powieść obyczajową z literaturą sensacyjną. Lubicie takie połączenia? A jeśli tak, to dlaczego? Podajcie też przykłady innych książek, które wykraczają poza ramy gatunkowe.

Jury nagrodzi trzy najciekawsze odpowiedzi, wyróżniające się kreatywnością i – co istotne – oryginalne, nigdzie nie publikowane wcześniej. Wpisujcie je w komentarzach pod tym wpisem, albo pod postem konkursowym na Facebooku.

Konkurs trwa od chwili publikacji tego wpisu do 5 marca 2020 r., do godz. 23.59

Regulamin 👇

2 komentarze

  1. Należę do gatunku czytaczy-poszukiwaczy, dlatego czuję wielką satysfakcję, gdy natrafię na książkę, będącą miksem gatunkowym 🙂 Lubię być zaskakiwana tempem akcji oraz tym, jak gładko i z wyczuciem autorzy potrafią łączyć różne wątki. To wielki plus, gdy nie ulega się schematom, przełamuje pewne podziały i nie daje się zaszufladkować. Mam wrażenie, że czytelnika coraz trudniej zadowolić. Mieszanie gatunków może sprawić, że więcej osób odnajdzie to COŚ co go przyciąga. Ja to bardzo lubię, a decydującym czynnikiem jest tu zaskoczenie, bo nie potrafię przewidzieć, jak potoczy się fabuła 😉
    Genialną powieścią, w której gatunki mieszają się i przenikają jest „Dżozef” Jakuba Małeckiego – ta książka skradła mi serce <3 Ale mogę wymienić także przykładowo: "Głowę anioła" Hanny Cygler i "Biała perła" Kate Furnivall 🙂

  2. Bardzo  lubię powieści obyczajowe z wątkiem sensacyjnym bądź kryminalnym.  W książkach tego typu po pierwsze ; pisarz ma większe pole manewru, po drugie; Opowieść jest bardziej wiarygodna gdyż w życiu też dzieją się rzeczy sensacyjne i ocieramy sie o wiadomości o popełnionych przestępstwach, po czwarte; książki tego typu są nader interesujace i potrafią przyciągnąć rzesze czytelników. Przykładem  ksiażek z watkiem sensacyjnym z klimatem codziennych spraw, czasami bardzo nam bliskim sa powieści osadzone w Łodzi „Czarodziejka”
    „Ogrodnik” i „Bigamista” Agnieszki Płoszaj. Jeżeli chodzi o powieść która zapadła mi w pamięć a łączy gatunkigatunki literackie, obyczajowa-fantastyka-sensacja  jest
    „Mistrz i Małgorzata” Bułchakowa.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d bloggers like this: