artykuł

„Best Seler” Mikołaja Marceli na YouTube | Codziennie od Teatru Pinokio w Łodzi

Codziennie w czasie kwarantanny aktorzy Teatru Pinokio w Łodzi czytają na YouTube kolejne rozdziały powieści Mikołaja Marceli „Best Seler i zagadka znikających warzyw”. Przegapiliście poprzednie odcinki? Nic straconego – u nas znajdziecie link do playlisty.  

Powieść to słynny wege-kryminał, nie tylko dla najmłodszych. Oto pewnej nocy niemal całe Jarzynowo przybyło na urodziny Melki Brukselki. Miejscowy bajarz, Hilary Czosnek, do późnego wieczora zabawia młode warzywka swoimi opowieściami grozy o wampiju. Nie wszyscy ich jednak słuchają. Najstarsza siostra Melki, nastoletnia Anielka, wybiera się na imprezę do koleżanki i… przepada bez śladu. Śledztwo ujawnia wstydliwe sekrety mieszkańców Jarzynowa. Znikają kolejne warzywa… Równolegle własne, niebezpieczne śledztwo prowadzą trzy młodsze siostry Anielki. Czy Best Seler zdoła je uratować?

Aktorzy z Teatru Pinokio czytają jeden rozdział dziennie, dzieląc się nim na pół. Jednocześnie przygody bohaterów ilustruje Łukasz Bura.

Zobaczcie koniecznie – poniżej link do playlisty.

Ale to nie wszystko – w soboty i niedziele teatr prowadzi warsztaty dla dzieci – i nie tylko – z malowania na ekranie. Prowadzi je Natalia Wieciech. W niedziele także plastyczka Monika Bojanowska pokazuje jak z masy solnej stworzyć formy przestrzenne. Oba warsztaty są ściśle powiązane z tematyką książki. Czytanie „Best Selera” zakończy się 27 maja.

%d