artykuł

Perry Mason wraca na ekrany | Bohater książek Erle’a Stanleya Gardnera w nowym serialu HBO

HBO wyprodukował nową serialową odsłonę opowieści o Perrym Masonie, legendarnym adwokacie, bohaterze powieści Erle’a Stanleya Gardnera. Premiera w HBO GO 22 czerwca. Jednym z producentów serialu jest Robert Downey Jr.

Matthew Rhys jako Perry Mason – fot. Merrick Morton/materiały prasowe HBO

Jest rok 1931. Kiedy reszta kraju zmaga się z Wielkim Kryzysem, Los Angeles kwitnie. Ropa naftowa, Igrzyska Olimpijskie, filmy dźwiękowe – jest wszystko! Ale doszło też do porwania, w którym coś poszło nie tak i to bardzo. Gdy największa sprawa dekady z impetem wkracza w życie Pery’ego Masona, konsekwencja w nieustannym dążeniu do prawdy prowadzi adwokata nie tylko do ujawnienia tajemnic miasta, ale i być może na drogę odkupienia dla siebie samego.

Perry Mason jest bohaterem 82 powieści i 4 opowiadań autorstwa zmarłego w 1970 roku Erle’a Stanleya Gardnera. Większość z nich została przetłumaczona na język polski. Proiza ta była tez wielokrotnie ekranizowana. W latach 30. XX wieku pojawiały się cztery filmy z Warrenem Williamem w głównej roli o raz jedna adaptacja z Donaldem Woodsem. W latach 50. i 60. Emitowany był serial „Perry Mason” z Raymondem Burrem i Barbara Hale, co sam,i aktorzy pojawiali się tez w filmach realizowanych aż do roku 1993.

W serialu HBO „Perry Mason” występują m.in. Matthew Rhys, John Lithgow, Tatiana Maslany, Juliet Rylance, Chris Chalk, Emmy Lili Taylor oraz Robert Patrick.

Twórcami serialu są Rolin Jones i Ron Fitzgerald.

%d bloggers like this: