artykuł seriale

„Spisek przeciwko Ameryce” jako miniserial HBO | Premiera adaptacji powieści Philipa Rotha 17 marca

Winona Ryder i John Turturro to gwiazdy najnowszego miniserialu HBO „Spisek przeciwko Ameryce”, opartego na znakomitej powieści Philipa Rotha. Premiera pierwszego odcinka 17 marca w HBO i na HBO GO.

John, Turturro, „Spisek przeciwko Ameryce” – miniserial HBO, fot. materiały prasowe

Produkcja przedstawia alternatywną historię Ameryki podczas II wojny światowej, opowiedzianą z punktu widzenia robotniczej rodziny żydowskiej z New Jersey. Jej członkowie obserwują, jak rozwija się kariera polityczna Charlesa Lindbergha, bohaterskiego lotnika i ksenofobicznego populisty, który zostaje wybrany nowym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Pod jego wpływem naród zwraca się w stronę faszyzmu.

„Spisek przeciwko Ameryce” – miniserial HBO, fot. materiały prasowe

Ta alternatywna wizja historii była punktem wyjścia powieści Rotha z 2004 roku. Jak zaznacza, cytowany w komunikacie prasowym, David Simon, jeden z twórców seralu, „Spisek…” to poruszający traktat polityczny o Ameryce, która nieoczekiwanie zwraca się w stronę totalitaryzmu i nietolerancji. – Tą proroczą książkę wydano ją w 2004 roku. Roth ostrzegał nas, jak może potoczyć się nasza historia i mam wrażenie, że dobrze przewidział rozwój przyszłych wydarzeń – dodaje Simon, któremu udało się spotkać z pisarzem przed jego śmiercią w 2018 roku i omówić założenia projektu.

„Spisek przeciwko Ameryce” – miniserial HBO. fot. materiały prasowe

Serial będzie sobie liczył sześć odcinków. W rolach głównych występują m.in. Winona Ryder jako Evelyn Finkel, kobieta, która poświęciła najlepsze lata swojego życia, by opiekować się niedołężną matką i bardzo chce rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu oraz John Turturro jako rabin Lionel Bengelsdorf, polityczny konserwatysta, który niedawno przeprowadził się z Charleston w Karolinie Południowej i wykorzystuje nadarzającą się okazję, by objąć prominentne stanowisko w przyszłym rządzie Lindbergha.

„Spisek przeciwko Ameryce” – miniserial HBO. fot. materiały prasowe

Twórcami serialu są wspomniany David Simon oraz Ed Burns. Obowiązki producentów wykonawczych pełnią: David Simon, Ed Burns, Nina K. Noble, Joe Roth, Megan Ellison, Sue Naegle, Susan Goldberg oraz Jeff Kirschenbaum. Współproducentami wykonawczymi są Philip Roth i Dennis Stratton. 

Premiera miniserialu zaplanowana została w HBO i HBO GO na 17 marca. Odcinek pierwszy zostanie dodany do serwisu HBO GO nad ranem, równolegle z amerykańską premierą.

„Spisek przeciwko Ameryce” – miniserial HBO, fot. materiały prasowe
%d bloggers like this: