artykuł

Fragment powieści „Bezwład” Jessiki Barry | Premiera 28 stycznia

„Otwieram oczy. Nade mną gałęzie. Przez chwilę gapi się na mnie stado ptaków. Odlatują.
Przeżyłam.
On może też.
Muszę sprawdzić. Brnę boso przez szczątki.
Gdzie się podziały moje buty? Nieważne. Wszędzie kawałki powykręcanego metalu. Jedno ze skrzydeł utknęło między konarami. Z gałęzi zwisa papier toaletowy. Kabina jak rozcięta puszka, dwa rzędy foteli z kremowej skóry. Robię krok do przodu i zaglądam do środka. Jest. Jego klatka piersiowa opadła na wolant.
– Hej! – Mój głos mnie zaskakuje. – Słyszysz mnie?
Cisza. Syk silnika. Benzyna sączy się na trawę.
Szybko – do kabiny. Uwaga na ostre krawędzie. A on wciąż trzyma nadajnik radiowy. Kabel urwany. Trącam go ostrożnie. Ciało opada na ścianę kokpitu”. Zapraszamy do przeczytania fragmentu powieści Jessiki Barry „Bezwład”, która ukaże się 28 stycznia nakładem Domu Wydawniczego Rebis.

FRAGMENT (KLIKNIJ W OBRAZEK) ⤵️

To opowieść o tym, kiedy życie jest kłamstwem, a prawda może zabić! Allison Carpenter przeżywa katastrofę lotniczą w Górach Skalistych, lecz to dopiero początek jej walki o życie. Dziewczyna zna straszną tajemnicę, a wpływowi ludzie gotowi są ją zabić, by ukryć szokującą prawdę. Jeśli dowiedzą się, że przetrwała, ruszą za nią.

Maggie Carpenter, matka Allison wciąż ma nadzieję, że jej córka żyje. Nie odnaleziono przecież jej ciała. Maggie także skrywa tajemnicę – w gruncie rzeczy nic nie wie o swojej córce.

Podczas gdy Allison brnie przez dzikie góry, Maggie rozpaczliwie szuka odpowiedzi na kolejne pytania. Zagłębiwszy się w życie Allison, odkrywa, że w świecie pieniędzy i luksusu jej córka zmieniła się nie do poznania. Czy zdąży odkryć prawdę, żeby ją uratować?

Jessica Barry to pseudonim amerykańskiej autorki, która wychowała się w małym miasteczku w Massachusetts. Studiowała literaturę angielską i historię sztuki na Uniwersytecie Bostońskim, po czym w 2004 roku przeprowadziła się do Londynu, gdzie uzyskała ukończyła University College London. Napisała kilka romansów, Bezwład to jej pierwszy thriller.

%d bloggers like this: