artykuł seriale

Powstał miniserial według „Paragrafu 22” Josepha Hellera | Premiera w sobotę, 18 maja na HBO GO

W sobotę na HBO GO będzie miał premierę sześcioodcinkowy miniserial „Paragraf 22“ według słynnej powieści Josepha Hellera. W głównych rolach George Clooney, Hugh Laurie i Giancarlo Giannini.  

George Clooney jest też współproducentem miniserialu. „Paragraf 22” opowiada o amerykańskiej eskadrze lotniczej we Włoszech podczas II wojny światowej. Głównym bohaterem jest Yossarian, bombardier, którego nieustanne wysiłki podczas misji skupione są na tym, by przeżyć. Jego szanse na sukces w realizacji tak prostego celu sukcesywnie obniżają się, ponieważ jego przełożony, pułkownik Cathcart stale podnosi liczbę misji, w których trzeba wziąć udział. Bardziej niż wycofujący się Niemcy, prawdziwym wrogiem dla Yossariana i jego nietuzinkowej grupy kumpli jest biurokracja wojskowa, której logika potrafi zaskoczyć. Szczytem tego jest Paragraf 22, wojskowe prawo, które mówi, że jeśli latasz na misje, jesteś szalony i nie musisz brać w nich udziału; wystarczy zapytać. Ale jeśli tego nie zrobisz, to jesteś zdrowy, więc musisz brać w nich udział.

Premiera w HBO GO odbędzie się już w sobotę, 18 maja, kiedy pojawią się dwa odcinki. Kolejne dwa zadebiutują 21 maja, a odcinki 5 i 6 zaprezentowane zostaną 28 maja. Miniserial liczy 6 odcinków. Emisja na antenie HBO3 rozpocznie się 30 czerwca.

%d