artykuł

3 kwietnia premiera powieści „Raj” Marty Guzowskiej | Książka ukaże się w wydawnictwie Marginesy pod naszym patronatem

Co zrobić, gdy raj zmieni się w piekło? Kiedy nie wiadomo, komu ufać? Kto dożyje poranka? I czym jest prawda? Wersją wydarzeń, którą za pomocą mediów społecznościowych można oznajmić światu? Pyta o to Marta Guzowska w swojej najnowszej powieści „Raj”. Książka ukaże się 3 kwietnia w wydawnictwie Marginesy, pod patronatem zupelnieinnaopowiesc.com

„Raj” to thriller psychologiczny, w którym nic ani nikt nie jest tym, czym się wydaje…

Świat nie składa się już z ulic i domów i drzew. Składa się z alejek w galerii handlowej, słitfoci w nowych ciuchach wrzuconych na InstaStory, postów na Fejsie i filmików na YouTube.
I głodu: głodu uwagi. Pomiędzy tymi momentami wykreowanej rzeczywistości snują się zombie z telefonami w dłoniach, wypatrując kadrów, które mogą pokazać w social mediach. Co się stanie, kiedy ten misternie skonstruowany świat się zawali?

Ostatnia sobota przed długim majowym weekendem. To doskonały czas na otwarcie centrum handlowego, zaprojektowanego przez słynnych dekoratorów wnętrz i pełnego wszystkiego, o czym się marzy – albo nie wiedziało, że marzy?

Matka, córka i jej przyjaciółka, dwóch dilerów, złodziej i pracownik korporacji. I czające się zagrożenie. Sześcioro z nich spędza noc w galerii handlowej, siódme ogląda wydarzenia
z zewnątrz. Dwoje jest przekonanych, że ich życiu zagraża niebezpieczeństwo, jedno chce zdobyć jak najwięcej lajków, inne pieniądze, ktoś coraz lepiej się bawi, a kto inny chce tylko wypełniać porządnie obowiązki. Każde z nich jest gotowe na wszystko, żeby osiągnąć cel. Nawet zabić.

Co zrobić, gdy raj zmieni się w piekło? Kiedy nie wiadomo, komu ufać? Kto dożyje poranka?
I czym jest prawda? Wersją wydarzeń, którą za pomocą mediów społecznościowych można oznajmić światu?

Co wydarzyło się tamtej nocy?

Autorka powieści, Marta Guzowska, od ponad dwudziestu lat jest archeologiem. Pracowała w Troi, w najbardziej prestiżowych wykopaliskach świata. Mieszkała w wielu miejscach na świecie, nie zawsze bezpiecznych. Współprowadzi portal „Zbrodnicze siostrzyczki” i wraz
ze współautorkami napisała książkę „Mordercze miasta”. Laureatka Nagrody Wielkiego Kalibru w 2013 za debiut literacki – „Ofiarę Polikseny”, wyróżniona też nominacją do tej nagrody za „Głowę Niobe”, „Chciwość” i „Regułę nr 1”. Laureatka Nagrody Złotego Pocisku za „Regułę nr 1” (Marginesy 2017). Pozostałe jej książki także spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem: „Wszyscy ludzie przez cały czas” (2015), „Czarne światło” (2016), „Chciwość” (2016) i „Ślepy archeolog” (Marginesy 2018).

„Raj” to jej pierwsza powieść bez wątku archeologicznego. Premiera 3 kwietnia.

Materiał wydawcy

%d bloggers like this: