Reklamy
artykuł

Druga „Klawa Księgarnia” otwarta | Nowa kameralna księgarnia na mapie Warszawy

Przy ul. Grójeckiej w Warszawie otwarta została w piątek druga „Klawa Księgarnia”. Za jej powstaniem stoi Skarpa Warszawska, wydawca czasopism oraz książek, m.in. magazynu literackiego „Pocisk”.

Za „klawymi Księgarniami” stoi Skarpa Warszawska, wydawnictwo, które publikuje m.in. czasopismo o tej samej nazwie”, poświęcone Warszawie, a także magazyn „Auto Moto Technika”, adresowany do inżynierów, magazyn literacko-kryminalny „Pocisk” oraz dwumiesięcznik fantastyczny „Fantom”. Wydaje też oczywiście książki, m.in. kryminały uznanych pisarzy, w tym ostatnio „Paragraf 148” Jacka Ostrowskiego oraz „Grę w Oczko” Grzegorza Klinowskiego. Ta ostatnia rozpoczęła serię książek autorów zrzeszonych w grupie literackiej TeamPocisk. Skarpa Warszawska wydaje też książki dotyczące przedwojennej historii Warszawy, m.in. nagradzaną pozycję „Od wielkich idei do wielkiej płyty” Grzegorza Miki, architekta, doktoranta Politechniki Warszawskiej i varsavianisty.

Skąd decyzja o otwarciu księgarni?

– Podjęliśmy tę decyzję półtora roku temu, ponieważ dynamiczne zmiany na rynku handlu książką nie do końca odpowiadają naszemu pojęciu o tym, jak powinno to wyglądać – mówił podczas otwarcia księgarni Rafał Bielski, szef Skarpy Warszawskiej.

Pierwsza księgarnia zlokalizowana została tam, gdzie mieści się siedziba wydawnictwa, czyli na Pradze Północ, przy ul. Jagiellońskiej 58. W piątek zainaugurowano działalność drugiej – przy ul. Grójeckiej 40A.

– Nasz cel był taki, żeby znaleźć się też po lewej stronie Wisły i żeby znaleźć taką lokalizację, która jest zgodna z DNA wydawnictwa. Dlatego znajdujemy się starej kamienicy, która przetrwała wojnę i możemy tu spotykać się, zapraszać gości, dyskutować. A wszystko w miejscu ze świetną ofertą księgarską, która nie oferuje wydawnictw masowych, lecz wyselekcjonowane, dobrze oceniane i dobrze zrecenzowane pozycje – tłumaczył Rafał Bielski. Podkreślał, że księgarnia to dzieło nie tylko zespołu wydawnictwa, ale też trójki doświadczonych księgarzy, oznaczających się z pasją i powołaniem. Kierownikiem księgarni przy Grójeckiej jest Iwona Tomaszewska.

Reklamy

jeden komentarz

  1. Z takim repertuarem jak obecnie nie wróżę sukcesów. Nie ma Brauna, Michalkiewicza, Pająka, Łysiaka, Ziemkiewicza ,Radosława Patlewicza, Mackiewicza. itp.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: