artykuł

Druga „Klawa Księgarnia” otwarta | Nowa kameralna księgarnia na mapie Warszawy

Przy ul. Grójeckiej w Warszawie otwarta została w piątek druga „Klawa Księgarnia”. Za jej powstaniem stoi Skarpa Warszawska, wydawca czasopism oraz książek, m.in. magazynu literackiego „Pocisk”.

Za „klawymi Księgarniami” stoi Skarpa Warszawska, wydawnictwo, które publikuje m.in. czasopismo o tej samej nazwie”, poświęcone Warszawie, a także magazyn „Auto Moto Technika”, adresowany do inżynierów, magazyn literacko-kryminalny „Pocisk” oraz dwumiesięcznik fantastyczny „Fantom”. Wydaje też oczywiście książki, m.in. kryminały uznanych pisarzy, w tym ostatnio „Paragraf 148” Jacka Ostrowskiego oraz „Grę w Oczko” Grzegorza Klinowskiego. Ta ostatnia rozpoczęła serię książek autorów zrzeszonych w grupie literackiej TeamPocisk. Skarpa Warszawska wydaje też książki dotyczące przedwojennej historii Warszawy, m.in. nagradzaną pozycję „Od wielkich idei do wielkiej płyty” Grzegorza Miki, architekta, doktoranta Politechniki Warszawskiej i varsavianisty.

Skąd decyzja o otwarciu księgarni?

– Podjęliśmy tę decyzję półtora roku temu, ponieważ dynamiczne zmiany na rynku handlu książką nie do końca odpowiadają naszemu pojęciu o tym, jak powinno to wyglądać – mówił podczas otwarcia księgarni Rafał Bielski, szef Skarpy Warszawskiej.

Pierwsza księgarnia zlokalizowana została tam, gdzie mieści się siedziba wydawnictwa, czyli na Pradze Północ, przy ul. Jagiellońskiej 58. W piątek zainaugurowano działalność drugiej – przy ul. Grójeckiej 40A.

– Nasz cel był taki, żeby znaleźć się też po lewej stronie Wisły i żeby znaleźć taką lokalizację, która jest zgodna z DNA wydawnictwa. Dlatego znajdujemy się starej kamienicy, która przetrwała wojnę i możemy tu spotykać się, zapraszać gości, dyskutować. A wszystko w miejscu ze świetną ofertą księgarską, która nie oferuje wydawnictw masowych, lecz wyselekcjonowane, dobrze oceniane i dobrze zrecenzowane pozycje – tłumaczył Rafał Bielski. Podkreślał, że księgarnia to dzieło nie tylko zespołu wydawnictwa, ale też trójki doświadczonych księgarzy, oznaczających się z pasją i powołaniem. Kierownikiem księgarni przy Grójeckiej jest Iwona Tomaszewska.

1 komentarz

  1. Z takim repertuarem jak obecnie nie wróżę sukcesów. Nie ma Brauna, Michalkiewicza, Pająka, Łysiaka, Ziemkiewicza ,Radosława Patlewicza, Mackiewicza. itp.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d bloggers like this: