artykuł

Media Rodzina wyda scenariusz „Zbrodni Grindewalda” | Premiera na początku 2019 roku

Wydawnictwo Media Rodzina ogłosiło dziś, że w pierwszym kwartale 2019 r. wyda polską edycję książkową oraz e-book oryginalnego scenariusza filmu „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” autorstwa J.K. Rowling. Wcześniej czeka nas premiera filmu, zaplanowana na 16 listopada.

Poprzednia część, „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” kończy się tym, jak przebywający w Nowym Jorku czarodziej Newt Skamander pomaga zdemaskować i schwytać osławionego czarnoksiężnika Gellerta Grindelwalda. Ten spełnia swą groźbę i ucieka, postanawiając zgromadzić nowych zwolenników swojej sprawy — wyniesienia czarodziejów ponad wszystkie niemagiczne istoty. Aby pokrzyżować plany Grindelwalda, Albus Dumbledore poprosi Newta, swojego byłego ucznia o pomoc. Ten podejmie się schwytania czarnoksiężnika nieświadom niebezpieczeństw, z którymi przyjdzie mu się zmierzyć. Misja stanie się sprawdzianem miłości i lojalności w coraz bardziej podzielonym świecie czarodziejów. Tym razem akcja przenosi się do Paryża, ale zobaczymy ponownie postaci znane z części pierwszej.

Scenariusz wydany w postaci książkowej będzie stanowić pełną wersję autorstwa J.K. Rowling. Okładka i projekt graficzny scenariusza są autorstwa MinaLima, duetu projektantów, którzy pracują przy wszystkich produkcjach z serii o Harrym Potterze i fantastycznych zwierzętach.

Polowanie na czarownice | Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, reż. David Yates

Sam film zobaczymy już w listopadzie. Sceny kręcono na terenie studia Warner Bros. Leavesden, w którym przez dziesięć lat produkowano filmy o Harrym Potterze. „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindewalda” to druga z produkcji, do których scenariusz napisała J.K. Rowling, a reżyserii, podobnie jak czterech ostatnich filmów z serii o Harrym Potterze, podjął się David Yates.

Cormoran Strike powróci we wrześniu | Znany jest już zarys fabuły powieści „Lethal White”

Wśród aktorów, których zobaczymy na ekranie, są Eddie Redmayne, Katherine Waterston, Dan Fogler, Alison Sudol, Ezra Miller, Zoë Kravitz, Callum Turner, Claudia Kim, William Nadylam, Kevin Guthrie, Carmen Ejogo, Poppy Corby-Tuech, a także Jude Law i Johnny Depp.

Film będzie wyświetlany w wersji 2D i 3D w kinach w systemie IMAX.

1 komentarz

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d bloggers like this: