artykuł wydarzenia

Tajemnica, kara, wina czyli nadciąga GRANDA | Trzecia edycja festiwalu od 22 września

Spotkania, wykłady, warsztaty, pokazy technik kryminalnych, a nawet spektakle – wszystko to pod hasłem TAJEMNICA-KARA-WINA. Tegoroczna, trzecia już edycja Poznańskiego Festiwalu Kryminału GRANDA zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Zapraszam tym goręcej, że – w imieniu Zupełnie Innej Opowieści – będę miał przyjemność poprowadzić jedno ze spotkań autorskich.

GRANDA to jak zwykle najważniejsze nazwiska kryminału – i to nie tylko polskiego. Spotkamy więc choćby Jakuba Żulczyka i Vincenta V. Severskiego, Joannę Opiat-Bojarską i Bartosza Szczygielskiego, Remigiusza Mroza, Katarzynę Puzyńską, Ryszarda Ćwirleja, Gaję Grzegorzewską, Michała Larka, Wojciecha Chmielarza, Joannę Jodełkę i Piotra Bojarskiego. Tegorocznym gościem festiwalu będzie też Mons Kallentoft, okrzyknięty nowym królem skandynawskiej powieści kryminalnej oraz najsłynniejsza rosyjska autorka powieści kryminalnych – Aleksandra Marinina. A to tylko niektóre z nazwisk. Ja będę miał przyjemność porozmawiać z Markiem Krajewskim, bestsellerowym autorem kryminałów retro z Eberhardem Mockiem i Edwardem Popielskim w głównych rolach.

Festiwal GRANDA to jednak nie tylko spotkania z pisarzami, ale szereg innych wydarzeń i spotkań z „kryminalnymi” ekspertami. Można więc będzie posłuchać wykładu dr Joanny Stojer-Polańskiej o poszukiwaniach po latach, wydawnictwo Zakamarki zaprosi na  warsztaty na podstawie 24. tomu „Biura Detektywistycznego Lassego i Mai” pt. Tajemnica mody Martina Widmarka i Heleny Willis, odbędzie się także pokaz technik kryminalistycznych z udziałem widowni, pokaz i wykład na temat poligrafu czyli popularnego wykrywacza kłamstw. Nie zabraknie oczywiście gali premier, gdzie swoje najnowsze książki prezentować będą Robert Małecki, Joanna Opiat-Bojarska, Przemysław Semczuk, Michał Larek, Alek Rogoziński, Remigiusz Mróz,  Marta Guzowska,  Marcel Woźniak, Małgorzata Rogala, Przemysław Garczyński i Bohdan Głębocki. Odbędzie się też spotkanie poświęcone zbiorowi opowiadań kryminalnych „Trupów hurtowo trzech”. Całkowity dochód ze sprzedaży tej antologii, której Festiwal GRANDA patronuje, przekazany zostanie na budowę Domu Autysty.

Ze względu na rosnącą z roku na rok widownię główne wydarzenia tegorocznego festiwalu odbywać się będą w dwóch miejscach: Nowej Gazowni (ul. Ewangelicka 1) oraz w Auli Artis przy ul. Kutrzeby 10. Ale nie będą to jedyne miejsca. GRANDĄ będzie żył cały Poznań, a to dzięki organizatorom Stacji Sensacji.

Szczegółowe informacje o festiwalu: http://festiwal-granda.pl/

 

Zobacz także: Granda, czyli festiwal zbrodni | Rozmowa o 2. edycji Festiwalu GRANDA

Zobacz także: Vincent V. Severski i jego „Zamęt” | Znamy szczegóły najnowszej powieści bestsellerowego pisarza

Zobacz także: Dorwać uwodziciela | Michał Larek, Furia

 

A tak było na GRANDZIE 2016 – Joanna Jodełka, Gaja Grzegorzewska i Przemysław Poznański, fot. agencja-fotograficzna.pl

 

%d bloggers like this: