„Nasze rodziny junkierskie nie lubią, kiedy ich sekrety wypływają na powierzchnię”. Już 5 maja, nakładem Wydawnictwa Niebieskiego, ukaże się powieść Macieja Brzezińskiego „Junkier”. Objęliśmy książkę naszym patronatem.

Poznań, koniec XIX stulecia. Seria zbrodni burzy złudny spokój miasta. Począwszy od szanowanego lekarza, przy każdej z ofiar, których z pozoru nic nie łączy, policja znajduje sztylet z tajemniczą inskrypcją.
Gottfried Langer, komisarz kryminalny pruskiej policji podąża tym tropem. Z pomocą polskiego antykwariusza dociera do informacji o tajnym stowarzyszeniu, które od blisko pięciuset lat na własną rękę wymierza sprawiedliwość, zacierając granicę między katem a ofiarą. Czy to możliwe, że organizacja wciąż pozostaje aktywna?
Co ze sprawą ma wspólnego polski mecenas, podupadły majątek rodzinny i tyle tajemnicza, co wpływowa Madame Lotte?
Junkier to kunsztowna powieść retro o cienkiej granicy między prawem a moralnością, o winie, która nie ulega przedawnieniu i o mieście, w którym historia potrafi zabijać.
Maciej Brzeziński (ur. 1980) – absolwent historii i wschodoznawstwa, miłośnik wielu epok historycznych, religioznawstwa, literatury kryminalnej, szpiegowskiej, sensacyjnej, fantastyki oraz angielskiej i rosyjskiej klasyki, od lat związany z Poznaniem. Przygodę z pisaniem na większą skalę rozpoczął w 2011 roku blogiem „Poznańskie Historie”, który kilka lat później przekształcił się w „Historie Wielkopolskie”. W 2023 roku zadebiutował kryminałem historycznym Znak czarnego orła, po czym połknął literackiego bakcyla i zabrał się za pisanie powieści na całego. W 2025 roku ukazała się kolejna jego książka Kontrwywiadowca –kryminał retro z wątkami szpiegowskimi.
Junkier to trzecia powieść autora, ale w szufladzie czekają już kolejne kryminalne historie.
Przedsprzedaż: https://wydawnictwoniebieskie.pl/sklep/kryminal/junkier-przedsprzedaz/

