artykuł wydarzenia

Już od 14 września w Gostyniu „Kryminalny Magiel” | Festiwal pod naszym patronatem

Już 14 września rozpocznie się w Gostyniu Festiwal Kryminału Retro „Kryminalny Magiel. Objęliśmy wydarzenie naszym patronatem.

To już IV edycja Festiwalu, promującego historyczną powieść kryminalną i kryminał retro. W tym roku wśród partnerów wydarzenia znajduje się Strzelnica Gostyń – Gun Culture, a jedną z atrakcji festiwalu będzie strzeleckie eksperymentarium pn. Pogromcy mitów, poprzedzone eliminacjami.

W czwartek, 14 września odbędą się popołudniowe warsztaty dla grup przedszkolnych z Beatą Witoń coraz zajęcia z użyciem nowoczesnych technologii w tematyce kryminału retro.

Ale festiwal to przede wszystkim spotkania z pisarzami. W tym roku w programie znajdziemy m.in. warsztaty komiksowe z Witoldem Tkaczykiem, spotkanie autorski z Michałem Larkiem oraz Ryszardem Ćwirlejem i Olgą Rudnicką. To w piątek. W sobotę z kolei będzie można wziąć udział w warsztatach pisarskich z Tomaszem Duszyńskim, panelu dyskusyjnym z udziałem Ryszarda Ćwirleja, Olgi Rudnickiej i Grzegorza Skorupskiego czy spotkaniu autorskim Alka Rogozińskiego, a także Grahama Mastertona.

Tego samego dnia poznamy też nazwisko tegorocznego zwycięzcy konkursu na najlepszy kryminał retro (lista nominowanych). Wcześniej laureatami nagrody byli Tomasz Duszyński za powieść „Glatz” (2020), Marek Krajewski za powieść „Pomocnik kata” (2021) i Adam Podlewski za książkę „Dzień Sznura” (2022).

Wydarzeniu towarzyszy m.in. wernisaż wystawy „Detektywi i kryminały wszechczasów (15 września, Rynek w Gostyniu, godz. 9), inscenizacja historycznej rozprawy sądowej w sądzie rejonowym w Gostyniu (15 września, godz. 11), plenerowy pokaz filmu „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica skorpiona” (15 września, Rynek, godz. 19), a godzinę wcześniej gra terenowa dla dzieci i młodzieży (15 września, Rynek w Gostyniu, godz. 18).    

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: