artykuł

Jest okładka „Miłości i zbrodni w czasie wolnym” Dawida Kornagi | Premiera 27 września

W zapowiedziach wydawnictwa Świat Książki pojawiła się już okładka najnowszej powieści Dawida Kornagi „Miłość i zbrodnie w czasie wolnym”. Powieść ukaże się 27 września.

O planach wydania tej książki pod koniec czerwca informowało wydawnictwo. Na ujawnionej dziś okładce widzimy scenę ze spa. Do hotelowego basenu, w stronę nóg kąpiącej się kobiety spływa jednak czerwona plama – być może krwi. Jak mówił nam autor, to powieść sensacyjna i obyczajowa, ale nie kryminał. ― Opisuję mikroświat hotelu SPA, opowiadając o makrosprawach współczesności ― dodawał pisarz, autor nominowanej do Paszportów „Polityki” powieści „Gangrena”, a także m.in. „Berlinawa” czy „Przerwany sen Kashi”, nasz stały comiesięczny felietonista.

„Miłość i zbrodnie w czasie wolnym” to opowieść o trzech przyjaciółkach, które podczas wizyty w ekskluzywnym hotelu będą musiały zmierzyć się ze swoją przeszłością, ale jeszcze – z pełną wyzwań teraźniejszością. Inni rezydenci ośrodka wcale im tego nie ułatwią. Dorota, policjantka, ma romans z żonatym kolegą z pracy. Jadze, bokserce, grozi więzienie za brutalne pobicie nachalnego podrywacza. Ania, modelka, przeżywa kryzys związku ze znanym TikTokerem. Wychowały się w tym samym bloku. Dziś zdają się spełniać swoje marzenia, ale to wszystko nie takie proste. Teraz w czasie wolnym chcą pobyć ze sobą, z czym ostatnio coraz u nich rzadziej. Nadarzyła się bowiem wyjątkowa okazja, Ania ma voucher na pobyt w ekskluzywnym hotelu SPA. Przy okazji Dorota szykuje coś specjalnego. Jednak wszystko zaczyna przebiegać zupełnie inaczej niż sobie to zaplanowały. Miała być sielanka, a robi się coraz bardziej niebezpiecznie.

W resorcie krzyżują się drogi dwóch brutalnych szefów wrogich mafii, Mieczysława R. i Wietnamczyka, pana Binh. Do hotelu przyjeżdża grupa tak zwanych zwyczajnych swingersów, by nakręcić tu swój kolejny filmik ze swoimi gwiazdorkami, Zieloną i Niebieską. To powoduje kolejne problemy. Reszty dopełnia pewna zdesperowana rodzina, upokarzana przez pracowników hotelu. Napięcie rośnie stopniowo z każdą stroną. Ten pobyt w SPA zmieni wiele w życiu każdej postaci. Niektórych na zawsze. „Miłość i zbrodnie w czasie wolnym” to powieść z literackim pazurem i fabularnym zacięciem.

Przeczytaj także:

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: