nasz patronat

„Cuda” Eleny Medel pod naszym patronatem | Premiera już 23 sierpnia

Liryczny i szczery portret dwóch pracujących kobiet. Już 23 sierpnia nakładem Wydawnictwa W.A.B. ukaże się powieść Eleny Medel „Cuda”. Objęliśmy książkę naszym patronatem.

Pod koniec lat sześćdziesiątych XX wieku María przybywa za pracą z Kordoby do Madrytu. Kilkadziesiąt lat później Alicia pokonuje tę samą drogę, choć z zupełnie innych przyczyn. Co łączy te kobiety? Co je dzieli? Co mają, a co straciły?

Czy człowiek byłby kimś innym, gdyby urodził się w innym miejscu, innym czasie, innym ciele? Jakie znaczenie ma w życiu rodzina? Jaką rolę odgrywają środki finansowe?
Co się stanie, kiedy matka postanowi nie opiekować się córką, a co kiedy córka zdecyduje nie opiekować się matką?
Cuda to opowieść o kobiecej trosce, odpowiedzialności i oczekiwaniach. To także opowieść o tym, jak definiują nas pieniądze, których nie mamy. To wreszcie podróż przez ostatnie kilkadziesiąt lat historii Hiszpanii, od upadku dyktatury po wybuch feminizmu, opowiedzianej z perspektywy peryferii wielkiego miasta, głosami – i ciałami – tych, które nie mogą demonstrować swoich przekonań, gdyż muszą pracować, aby związać koniec z końcem.

Opis pochodzi od wydawcy

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: