artykuł

Netflix ekranizuje „Wzgórze psów” Jakuba Żulczyka | „Dowieziemy Wam świetny serial”

Netflix ekranizuje powieść Jakuba Żulczyka „Wzgórze psów”. To kolejna książka tego autora – po „Informacji zwrotnej” filmowana przez tę platformę.

O ekranizacji poinformował pisarz w poście na Facebooku: „Wiem jak ważne jest dla wielu z Was „Wzgórze psów”. Dla mnie to chyba najważniejsza książka. Długo zbierałem się do jej napisania, pisałem ją jeszcze dłużej, a Wy, po sześciu latach od premiery wciąż ją czytacie i piszecie wiadomości na jej temat” – pisze Żulczyk.

Jak przypomina, gdy przekazywał w kwietniu wiadomość o ekranizacji innej swojej książki, „Informacji zwrotnej”, przekonywał, że to nie ostatnie jego słowo w Netflix. „No i nie jest” – pisze. „Z wielką radością chciałem Wam powiedzieć, że serial na podstawie “Wzgórza Psów” powstanie w serwisie Netflix. Reżyserem całości jest Piotr Domalewski (“Cicha Noc”, “Hiacynt”). Producentką kreatywną – niesamowita Iza Łopuch (“Ślepnąc od świateł“, “Warszawianka”)”. Scenariusz napisał autor oraz Piotrem Domalewski. „Dowieziemy Wam świetny serial” – zapewnia Żulczyk.

Tymczasem trwają już prace nad ekranizacją „Informacji zwrotnej”. Serial będzie miał premierę jeszcze w tym roku, w roli głównej wystąpi Arkadiusz Jakubik, serial wyreżyseruje Leszek Dawid, a za scenariusz odpowiada Kacper Wysocki („Klangor”).

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: