artykuł

Dawid Kornaga wydaje nową powieść | „Miłość i zbrodnie w czasie wolnym” ukażą się we wrześniu

Dawid Kornaga, fot. Rafał Meszka dla zpełnieinnaopowiersc.com

Dawid Kornaga, autor nominowanej po Paszportów „Polityki” powieści „Gangrena”, a także m.in. „Berlinawa” czy „Przerwany sen Kashi” wydaje nową powieść. „Miłość i zbrodnie w czasie wolnym” ukażą się we wrześniu nakładem wydawnictwa Świat Książki.

Już w piątek comiesięczny felieton Dawida Kornagi na zupelnieinnaopowiesc.com

O planach wydania książki poinformowało wydawnictwo, a jego post zaszerował sam autor. „Ależ jesteśmy podekscytowani i już nie możemy się doczekać jak książka trafi w Wasze ręce” – pisze w poście wydawca.

― To powieść sensacyjna i obyczajowa, ale nie kryminał – zdradza nam autor. ― Opisuję mikroświat hotelu SPA, opowiadając o makrosprawach współczesności ― dodaje.

To opowieść o trzech przyjaciółkach, które podczas wizyty w ekskluzywnym hotelu będą musiały zmierzyć się ze swoją przeszłością, ale jeszcze – z pełną wyzwań teraźniejszością. Inni rezydenci ośrodka wcale im tego nie ułatwią. Dorota, policjantka, ma romans z żonatym kolegą z pracy. Jadze, bokserce, grozi więzienie za brutalne pobicie nachalnego podrywacza. Ania, modelka, przeżywa kryzys związku ze znanym TikTokerem. Wychowały się w tym samym bloku. Dziś zdają się spełniać swoje marzenia, ale to wszystko nie takie proste. Teraz w czasie wolnym chcą pobyć ze sobą, z czym ostatnio coraz u nich rzadziej. Nadarzyła się bowiem wyjątkowa okazja, Ania ma voucher na pobyt w ekskluzywnym hotelu SPA. Przy okazji Dorota szykuje coś specjalnego. Jednak wszystko zaczyna przebiegać zupełnie inaczej niż sobie to zaplanowały. Miała być sielanka, a robi się coraz bardziej niebezpiecznie.

W resorcie krzyżują się drogi dwóch brutalnych szefów wrogich mafii, Mieczysława R. i Wietnamczyka, pana Binh. Do hotelu przyjeżdża grupa tak zwanych zwyczajnych swingersów, by nakręcić tu swój kolejny filmik ze swoimi gwiazdorkami, Zieloną i Niebieską. To powoduje kolejne problemy. Reszty dopełnia pewna zdesperowana rodzina, upokarzana przez pracowników hotelu. Napięcie rośnie stopniowo z każdą stroną. Ten pobyt w SPA zmieni wiele w życiu każdej postaci. Niektórych na zawsze. „Miłość i zbrodnie w czasie wolnym” to powieść z literackim pazurem i fabularnym zacięciem.

Przeczytaj takze:

1 komentarz

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: