artykuł

W Rebisie „książki za piątaka” | Akcja pomocy na rzecz zdrowia psychicznego dzieci

Dom Wydawniczy Rebis już po raz trzeci organizuje akcję „Tysiące książek za piątaka”. Tym razem wszystkie zebrane środki powędrują na konto Zero-Pięć. Fundacji na rzecz zdrowia psychicznego małych dzieci.

Jeśli zależy Wam na pomocy małym dzieciom z trudnościami emocjonalnymi bądź trudnościami rozwojowymi – koniecznie musicie do nas dołączyć! Dom Wydawniczy Rebis otworzy swój magazyn, a wszyscy chętni będą mogli kupić znane i lubiane tytuły za symbolicznego „piątaka”. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 24 czerwca, w godzinach 10-16 przy ulicy Żmigrodzkiej 41/49 w Poznaniu.

Książka za pięć złotych

Podczas akcji do wyboru będzie około 300 tytułów. W sumie kilka tysięcy książek różnych gatunków, takich jak: literatura piękna, sensacja, thriller, powieść obyczajowa, biografia, fantasy, science fiction, horror, poradnik, historia i wiele, wiele innych. Będą nieco starsze pozycje, będą i nowsze z lat 2010 – 2020.

― Każdy może kupić nielimitowaną liczbę książek, ale maksymalnie 3 egzemplarze jednego tytułu. Cena 5 zł dotyczy każdego pojedynczego egzemplarza, bez względu na jego objętość, oprawę czy tematykę. Na miejscu można płacić kartą i gotówką ― tłumaczy Bogusław Tobiszowski z Rebisu.

Na terenie wydarzenia będzie można skorzystać z darmowego bufetu: woda, kawa, herbata, ciastka.

Pomoc dla dzieci

Fundacja Zero-Pięć działająca w Poznaniu od 15 lat, prowadzi wiele nieodpłatnych działań wspierających rodziny z małymi dziećmi w radzeniu sobie różnymi emocjonalnymi i rozwojowymi problemami wczesnego dzieciństwa. Pomaga rodzinom biologicznym, adopcyjnym i zastępczym. Jednym z głównych celów Fundacji jest tworzenie oferty nieodpłatnej pomocy dla jak najszerszej grupy potrzebujących. Jest to możliwe dzięki środkom pozyskiwanym od różnych grantodawców instytucjonalnych i indywidualnych, publicznych i prywatnych.

Jak dojechać do REBISU?

Ulica Żmigrodzka w Poznaniu mieści się vis-a-vis pętli Junikowo. Charakterystyczna zielona brama – wejście na teren wydawnictwa – znajduje się za hotelem Safir i stojącym obok biurowcem. Do pętli można dojechać z centrum tramwajami nr 1 i 6.

Akcję organizują Dom Wydawniczy Rebis, Lubimyczytać.pl i Fundacja Zero-Pięć.

Źródło; komunikat prasowy wydawnictwa

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: