artykuł

„Poszukiwacze siódmej księgi” Izabeli Szylko | Premiera 20 kwietnia

Co skrywa tajna księga? Czy uda się złamać szyfr sprzed pięciuset lat? Już 20 kwietnia nakładem wydawnictwa Studio O’Rety ukaże się powieść Izabeli Szylko „Poszukiwacze siódmej księgi”. Objęliśmy książkę naszym patronatem.

Londyński prawnik Jerzy Adams przyjeżdża do Krakowa na pogrzeb babki. Spotkanie z Alicją, prowadzącą poszukiwania zaginionej księgi rękopisu De revolutionibus Mikołaja Kopernika sprawia, że jego uporządkowane życie zamienia się w ryzykowną przygodę.

Wielki astronom oddał do druku tylko sześć z siedmiu ksiąg swojego dzieła. Dlaczego ukrył ostatnią? Zaszyfrowaną tajemnicę powierzył siedmiu zaufanym osobom, które miały ją ustnie przekazywać kolejnym pokoleniom.

Co skrywa tajna księga? Czy uda się złamać szyfr sprzed pięciuset lat?

Nie tylko Alicja i Jerzy próbują odnaleźć zaginiony rękopis. Na przeszkodzie staje im przeciwnik, który nie zawaha się popełnić zbrodni.

Izabela Szylko – dziennikarka, reżyserka, scenarzystka i pisarka (w zależności od potrzeb). Pracowała m.in. w miesięczniku „Kino” i telewizyjnym „Ekspresie Reporterów”. Jej debiut literacki „Madonna z hiacyntem” został wyróżniony w konkursie na powieść kryminalną miesięcznika „Detektyw”, a scenariusz będący adaptacją powieści „Łyżeczka” znalazł się w finale „Script Pro” – najważniejszego w Polsce konkursu dla scenarzystów. Powieść kryminalna „Dama z blizną” została nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru (długa lista). Uczy kreatywnego pisania i leczy scenariusze. Autorka kursu wideo „Podstawy pisania” – najpopularniejszego kursu szkoły Maszyna Do Pisania.

Link do przedsprzedaży – Bonito

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: