nasz patronat

„Złodzieje motyli” Barbary Mikulskiej i Wojciecha Guni pod naszym patronatem | Premiera już 31 marca

„Gdzieś między układaniem sobie życia a budowaniem nowych przyjaźni Gosia wpada na trop prowadzący do świata, przy którym najgorsze koszmary są tylko niewinną fantazją”. Już 31 marca nakładem Wydawnictwa Alegoria ukaże się powieść Barbary Mikulskiej i Wojciecha Guni „Złodzieje motyli”. Objęliśmy książkę naszym patronatem.

Nie jest łatwo, gdy ma się naście lat i trzeba zacząć wszystko od początku, w innym mieście i nowej szkole. Dla Gosi Leszczyńskiej być może nie byłoby to takie trudne, gdyby nie kilka zagadek. Czym są dziwne motyle, które pojawiają się znikąd wśród mieszkańców Abramowa? Dokąd prowadzi przejście w pobliskiej opuszczonej fabryce? I co się stało z chłopakiem, który zaginął przed dwoma laty? Gdzieś między układaniem sobie życia a budowaniem nowych przyjaźni Gosia wpada na trop prowadzący do świata, przy którym najgorsze koszmary są tylko niewinną fantazją.

Jedno jest pewne: są drzwi, których lepiej nie otwierać. Kiedy sprawy ostatecznie wymkną się spod kontroli i ukochana siostra Gosi znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie, dziewczyna i jej przyjaciele będą musieli nauczyć się jednej rzeczy: odpowiedzialność czasami wymaga odwagi do podejmowania najbardziej szalonych decyzji.

Barbara Mikulska ― ur. 1960, absolwentka Wydziału Germanistyki UW. Pisarka i redaktorka. Autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, bajek, powieści fantasy i obyczajowych, a także horrorów:

„Myszka Hania”, „Spotkajmy się w Zasnem”, „Łzy Boga Deszczu”, „Smutna dziewczyna”, „Bestie”, „Przekupić wiedźmę” i „Latarnia umarłych. Za nieodkupione winy…”.

Wojciech Gunia ― ur. 1983, absolwent Wydziału Polonistyki UJ. Pisarz, tłumacz, publicysta i fotograf. Autor książek „Powrót”, „Nie ma wędrowca”, „Miasto i rzeka”, „Dom wszystkich snów” i „Złe wszechświaty”. Jest laureatem nagród literackich im. Stefana Grabińskiego za najlepszy polski horror 2016 r. za „Nie ma wędrowca”, im. Jerzego Żuławskiego dla najlepszej polskiej powieści fantastycznej za „Dom Motta” (w „Domu wszystkich snów”) i im. Macieja Parowskiego, przyznawanej najbardziej obiecującym twórcom fantastyki w Polsce.

Przedsprzedaż na stronie Wydawnictwa Alegoria


Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: