artykuł

Pierwszy oficjalny przewodnik po świecie „Harry’ego Pottera” | Premiera w październiku

Wydawnictwo Media Rodzina zapowiada wydanie książki „Harry Potter: magiczny almanach”, pierwszego oficjalnego przewodnika po książkach z serii o małym czarodzieju, pióra J. K. Rowling.

Jak czytamy w informacji prasowej wydawnictwa, „Harry Potter: magiczny almanach” jest publikacją przeznaczoną zarówno dla młodych czytelników, którzy wyruszają w swoją pierwszą, oszałamiającą podróż do Hogwartu, jak i dla ekspertów, którzy docenią rozmach i głębię informacji mniej oczywistych czy zapomnianych.

Wiedza pochodząca z książek J.K. Rowling zaprezentowana została tu w formie map, wykresów i przekrojowych grafik ukazujących całą gamę magicznych osobliwości – od zaczarowanych obiektów, magicznego jedzenia, po fantastyczne rośliny i stworzenia. Podzielony na siedem rozdziałów „Almanach” pozwala czytelnikowi zgłębić informacje o ukochanych bohaterach serii, przeżyć na nowo ulubione sceny, zdobyć wiedzę o zaklęciach, poszukać ukrytych sekretów i oddać się fantazji, zwiedzając Szkołę Magii i Czarodziejstwa. Czytelnik znajdzie tu wszystko: od Tiary Przydziału po inkantacje zaklęć.

Ilustracje do „Almanachu” stworzyło siedmioro artystów z całego świata: Peter Goes, Louise Lockhart, Weitong Mai, Olia Muza, Pham Quang Phuc, Levi Pinfold i Tomislav Tomić, a każdy z nich zaprezentował własną artystyczną wizję magicznego świata J.K. Rowling. „Harry Potter: magiczny almanach” ukaże się 10 października jednocześnie w 35 językach.

Źródło; informacja prasowa wydawnictwa

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: