artykuł

James Patterson dokończy powieść Michaela Crichtona | Premiera w 2024 roku

Znany autor thrillerów i powieści kryminalnych James Patterson dokończy powieść zmarłego w 2008 roku Michaela Crichtona, znanego m.in. z powieści „Park Jurajski”. Premiera zapowiedziana jest na 2024 rok.  

Micahel Crichton, fot. Jon Chase photo/Harvard News Office – Harvard Gazette/Wikimedia Commons, James Patterson, fot.  Susan Solie-Patterson, librarything.com/Wikimedia Commons

Fabuła tej powieści jest na razie trzymana w tajemnicy, wiadomo jednak, że książka dotyczy zbliżającej się erupcji hawajskiego wulkanu Mauna Loa, która może zagrozić tajnemu magazynowi broni chemicznej. W tle jawi się groźba zniszczenia nie tylko najbliżej okolicy, ale i całego świata.

Według „Wall Street Journal” Crichton zdążył napisać około stu stron tej powieści, które Pattersonowi przekazała wdowa po pisarzu, Sherri Crichton, dyrektor CrichtonSun LLC, firmy nadzorującej prawa do literacką schedy po autorze „Parku jurajskiego”. 

Pisarz miał pracować nad nową książką od lat, Patterson otrzymał wiec także całe tomy informacji dotyczących erupcji wulkanów, wywiady z wulkanologami, a także obszerne notatki, zawierające biogramy postaci i zarys historii. 

Crichton zmarł na raka w 2008 roku, w wieku 66 lat. Był jednym z najpopularniejszych autorów thrillerów, m.in. powieści „Kongo” i „Kula”. Patterson nie będzie pierwszym pisarzem, który dokończy zaczętą przez Crichtona powieść. W 2011 roku ukazała się książka „Micro”, utrzymana w gatunku technothrillera, którą dokończył Richard Preston. W 2016 roku z kolei odnalazł się gotowy, dokończony rękopis powieści „Smocze kły” (Dragon Teeth, 2017).

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: