artykuł

Rafał Kosik napisał powieść ze świata Cyberpunk 2077 | Premiera w 2023 roku

Rafał Kosik, pisarz science fiction i autor kultowej serii dla młodzieży „Felix, Net i Nika”, napisał powieść, której akcja rozgrywa się w świecie gry Cyberpunk 2077. Książka ukaże się w wydawnictwie Powergraph we współpracy z Orbit Books (Hachette Book Group) i CD PROJEKT RED.

Planowany termin wydania powiesci „Cyberpunk 2077: Bez przypadku (Cyberpunk 2077: No Coincidence) to druga połowa 2023 roku. Premiera będzie miała miejsce jednocześnie w USA (Orbit US), w Wielkiej Brytanii (Orbit UK) i w Polsce (wydawnictwo Powergraph).

Rafał Kosik to autor m.in. powieści „Mars”, „Kameleon”, „Vertical” i „Różaniec” oraz serii ksiażek dla młodzieży „Felix, Net i Nika”, która sprzedała się w nakładzie 1,5 mln egzemplarzy, a także serii dla dzieci „Amelia i Kuba”. Jest laureatem wielu nagród literackich, m.in. Nagrody im. Janusza A. Zajdla, Literackiej nagrody im. Jerzego Żuławskiego czy Ksiazki Roku IBBY. Teksty Kosika tłumaczone były m.in. na ukraiński, wegierski, czeski, litewaski, rosyjski, niermiecki i francuski.

Autor współpracował już wczesniej z CD PROJEKT RED jako scenarzysta serialu Netflix „Cyberpunk: Edgerunners”.

Przeczytaj także:

%d