artykuł

Biblioteki w Biedronce | Sposób na handel w niedziele?

Sieć sklepów Biedronka zamierza uruchomić w swoich placówkach… wypożyczalnie książek. Może to być kolejny sposób na ominięcie zakazu handlu w niedziele. O szczegółach pisze portal wiadomościhandlowe.pl.

Z informacji, do których dotarł portal, wynika, że do sklepów Biedronki trafi w ten weekend około 140 książek. Z wypożyczalni będą mogli korzystać klienci z kartą Moja Biedronka. Okres wypożyczenia książki wynosić będzie 2 tygodnie. Jeżeli klient nie zwróci książki po tym czasie, straci możliwość wypożyczenia kolejnych książek. Ponadto pobierana będzie kaucja w wysokości 3 zł.

To kolejny pomysł na potencjalne ominięcie zakazu handlu w niedziele, oparty o książki. Wcześniej ten sam portal informował, że niektóre sklepy sieci Intermarche uruchamiają… kluby czytelnika. Placówki handlowe otworzyły je we współpracy z lokalnymi wydawnictwami. Pozwala na to ustawa, która przewiduje otwarcie w niedziele dla instytucji prowadzących działalność w zakresie kultury, sportu, oświaty, turystyki i wypoczynku.

Choć może to też będzie jakaś metoda na poprawę czytelnictwa w Polsce? Gdyby tak się stało, to pożeniono by przyjemne z pożytecznym.

%d bloggers like this: