artykuł wydarzenia

Literacka Nagroda Motyli | Ogłoszenie wyników 27 maja

Już 27 maja, podczas Targów Książki w Warszawie, poznamy laureatów I edycji Literackiej Nagrody Motyli. Objęliśmy wydarzenie naszym patronatem.

Nagroda zostanie przyznana za najlepsze książki wydane w latach 2020 i 2021. Organizatorem konkursu jest Wydawnictwo Papierowy Motyl oraz firma dystrybucyjna Motyle Książkowe, a skierowany był on zarówno do wydawców, jak i autorów oraz self-publisherów. Nagroda za zajęcie pierwszego miejsca to 10 000 zł oraz pakiet działań promocyjnych na rzecz autora i jego książki. Przyznane zostaną też nagrody za 2. i 3. miejsce.

Ogłoszenie wyników odbędzie się w ramach Warszawskich Targów Książki, w piątek 27 maja o godzinie 14:00 w Sali Kiesielewskiego w Pałacu Kultury i Nauki. Na spotkanie są zaproszeni wszyscy uczestnicy konkursu, a także czytelnicy, miłośnicy literatury, goście odwiedzający Targi Książki i media.

Organizatorzy otrzymali aż 270 zgłoszeń – to książki zarówno dużych wydawców jak i self-publisherów, beletrystyka, wydania albumowe, poezja i książki dla dzieci.

Jurorami konkursu są: Małgorzata Żebrowska – filolożka i literaturoznawczyni, z zamiłowania pisarka i dziennikarka, z zawodu menedżerka w branży księgarskiej. Stale współpracuje z portalem kulturalnym Zupełnie Inna Opowieść, gdzie publikuje recenzje i wywiady z pisarkami i pisarzami oraz felietony. Marika Krajniewska – pisarka, wydawca, scenarzystka. Od ponad dekady działa na rzecz rozwoju czytelnictwa. Wydaje książki polskich autorów. Nieustannie pisze, poruszając ważne tematy społeczne i historyczne. ola_lifestyle – pasjonatka książek, recenzentka. Prowadzi bloga poświęconego literaturze, współpracuje z wydawcami. Uwielbia dzielić się wzruszeniami wywołanymi książkami. Dorota Rostkowska – związana jest z rynkiem książki od prawie 40 lat. W Motylach książkowych jako dyrektor handlowa wspiera radą i doświadczeniem zarówno wydawców początkujących jak i tych, będących długo na rynku. Danuta Awolusi – pisarka, autorka powieści obyczajowych. Debiutowała w 2013 roku książką „Na wysokim niebie”. Współpracowała m.in. z wydawnictwem Prószyński i Ska oraz Pascal. Youtuberka (kanał Książki Zbójeckie), niezależna copywriterka, blogerka. Związana z portalem Granice.pl.

%d