artykuł seriale

Jest zwiastun serialu „Księga Boby Fetta” | Premiera w grudniu, ale nie w Polsce

Disney pokazał pierwszy zwiastun serialu „The Book of Boba Fett” (Księga Boby Fetta), z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Premiera 29 grudnia na platformie Disney+, która w Polsce zadebiutuje jednak dopiero w połowie 2022 roku.

„Księga Boby Fetta” to serial, rozgrywający się po wydarzeniach znanych z serialu „The Mandalorian”, którego dwa sezony wyemitowane zostały już na platformie straemingowej Disneya. Sam główny bohater to jednak postać znana z oryginalnej trylogii „Gwiezdne wojny” George’a Lucasa z lat 80., gdzie grał go Jeremy Bulloch. W „Powrocie Jedi” Fett, łowca nagród, za którego sprawą pojmano i uwięziono Hana Solo, wpada co prawda do gardła Sarlacca, potężnego stwora żyjącego na pustynnej planecie Tatooine i służącego jako żywe narzędzie egzekucji wrogów miejscowego gangstera Jabby the Hutta, ale fani serii od dawna postulowali, by postać tę przywrócić do życia.

Z kolei młody Boba Fett (Daniel Logan) pojawił się w drugiej części trylogii prequeli w reżyserii Lucasa, z przełomu lat 90. i 2000., jako niezmodyfikowany klon Jango Fetta. Jego „ojca” grał Temuera Morrison i to ten aktor wciela się teraz w rolę Boby.

Pierwsza informacja o serialu pojawiła się w scenie po napisach, w ostatnim odcinku 2. sezonu „Mandalorianina”, gdzie Boba Fett wkracza na dwór Jabby the Hutta, przy przejąć po nim schedę. Teraz dostaliśmy pierwszy zwiastun serialu. Widzimy w nim nie tylko Fetta, ale i z Ming-Na Wen jako Fennec Shand.

Za reżyserię odpowiadać będą Jon Favreau, Dave Filoni, Robert Rodriguez i Bryce Dallas Howard. Według oficjalnych informacji serial zadebiutuje 29 grudnia, jednak w Polsce platforma Disney+ pojawić się ma dopiero latem 2022 roku. „The Book of Boba Fett” i „The Mandalorian” to tylko niektóre z nowych seriali rozgrywających się w świecie „Gwiezdnych Wojen”. Na platformie zadebiutował już choćby serial anime „Star Wars: Visions”, a planowane są także „Obi-Wan Kenobi”, „Andor” i „Ahsoka”.

%d