recenzja wideo

Andrzej H. Wojaczek, Wrzeciono Boga. Kłosy | Recenzuje Przemysław Poznański [WIDEO]

Świat początku XX wieku, w którym żyje dziecięcy bohater tej powieści, złożony jest z w dużym stopniu z pozorów, niedopowiedzeń, czasem nawet kłamstw – wynikających tak ze skomplikowanych relacji międzyludzkich, jak i, niemniej skomplikowanej, historii Górnego Śląska – powieść „Wrzeciono Boga. Kłosy” Andrzeja H. Wojaczka recenzuje Przemysław Poznański.

OBEJRZYJ RECENZJĘ ⬇

„Kłosy” – pierwszy tom planowanego cyklu, rozgrywają się w ciągu zaledwie jednego roku, między jesienią 1915 a latem 1916. To okres w dziejach Europy szczególnie burzliwy, czas Wielkiej Wojny, naznaczony powolnym upadaniem mocarstw i nadzieją wielu narodów na wybicie się na niepodległość.

Autor „Kłosów” stawia na fabułę podporządkowaną nie tylko emocjom bohaterów czy społecznym tarciom, nie tylko daje nam historię wielkiej miłości i zazdrości, co tylko jeszcze głębiej osadza powieść w gatunku sagi, ale i decyduje się na wplecenie w opowieść wątku kryminalnego, na zderzenie bohaterów z zagadką niewyjaśnionego zabójstwa, które wstrząśnie lokalną społecznością. Wstrząśnie może zresztą przede wszystkim bohaterem, trzynastoletnim Teofilem Kłoskiem i jego rodziną, na której owe zabójstwo położy się szczególnym cieniem.

Andrzej H. Wojaczek, Wrzeciono Boga. Kłosy
Szara Godzina, 28 października 2021
ISBN: 9788366573697

%d bloggers like this: