wywiad

Nauczyłem się „czytać” ludzi | Z Marcelem Mossem rozmawia Przemysław Poznański [WIDEO]

Całe moje doświadczenie życiowe, w tym prowadzenie profilu Zwierzenie pozwoliło mi trochę poznać ludzi, poznać ich psychikę, nauczyło mnie „czytać” ludzi – mówi Marcel Moss, autor powieści „Nie patrz”. Rozmawia Przemysław Poznański.

Marcel Moss

„Nie patrz” i wcześniejsza powieść „Nie odpisuj” to thrillery psychologiczne. Jak mówi Marcel Moss to gatunek, który najbardziej lubi czytać.

– Mam mało czasu na czytanie, jeśli więc już czytam, to wybieram literaturę szybką, „pociągową” – zaznacza.

Jak przekonuje, zależało mi na tym, żeby te książki, a w zamyśle trylogia, poruszały najróżniejsze tematy tabu. Przyznaje, że było to ryzyko, bo nie miał pewności, że choćby wątek przemocy kobiet wobec mężczyzn znajdzie zwolenników. W „Nie patrz” pojawia się też problem niesprawiedliwego oceniania innych, hejtu w internecie.

– Seria odsłania brutalną prawdę, że nie wszyscy są tacy mili, na jakich się kreują. To surowa refleksja na temat tego jak we współczesnym świecie ludzie stają się bezduszni, jak łatwo kogoś oceniają, jak bezlitośnie wykorzystują internet jako sposób na prześladowanie innych, na hejt – zaznacza pisarz.  

Zobaczcie rozmowę, nagraną podczas Poznańskich Targów Książki.

%d bloggers like this: