artykuł seriale

Premiera serialu „Langdon” jeszcze w tym roku | Serial według Dana Browna będzie prequelem

Serial oparty o powieść Dana Browna „Zaginiony symbol” będzie nosił tytuł „Langdon” i zadebiutuje jeszcze w tym roku. Ma to być prequel do filmowych adaptacji z Tomem Hanksem w głównej roli.

Dan Brown, fot. Przemysław Poznański/zupelnieinnaopowiesc.com

Za produkcję odpowiadają Imagine Television Studios, CBS TV Studios i Universal Television.

„Zaginiony symbol” to trzecia w kolejności powieść o Robercie Langdonie, historyku, profesorze Uniwersytetu Harwarda, specjaliście w dziedzinie ikonografii, ale serial zmienia tę chronologię. Oparty na tej powieści serial „Langdon” ma być prequelem do już istniejących ekranizacji, na ekranie nie zobaczymy więc Toma Hanksa, odtwórcy roli Langdona w filmach Rona Howarda.

Nie jest to pierwszy przypadek zmiany kolejności zdarzeń filmowych w stosunku do powieściowych w przypadku adaptacji Browna. Na ekranach jako pierwszy pojawił się bowiem „Kod da Vinci (2006), stanowiący ekranizację drugiej w kolejności powieści z Langdonem. „Anioły i demony” – pierwsza z powieści w tej serii – sfilmowana została dopiero w 2009 roku, a fabuła filmu zawiera mruknięcia okiem do zdarzeń z „Kodu”.

„Zaginiony symbol” opowiada o pułapce, w jaką wpada bohater, wezwany do Waszyngtonu przez jego mentora, członka loży masońskiej Petera Solomona do wygłoszenia odczytu na Kapitolu. Okazuje się jednak, że żadnego odczytu nie przewidziano, a pośrodku historycznej Rotundy ktoś umieścił odciętą rękę Solomona z wytatuowanymi symbolami i wolnomularskim pierścieniem. Chcąc uratować przyjaciela, Langdon musi odnaleźć starożytny portal położony gdzieś na terenie miasta. Ma na to zaledwie kilka godzin.

Za scenariusz serialu odpowie Dan Dworkin i Jay Beattie, odpowiedzialni m.in. za seriale „The Crossing: Przeprawa” i „Star Trek. Discovery”.

Na razie nie wiadomo czy ewentualne kolejne sezony serialu oparte będą na innych powieściach Browna, takich jak choćby wciąż niesfilmowany „Początek”, wydany w 2017 roku.

%d bloggers like this: