artykuł seriale

Trzeci sezon „Watahy” od 6 grudnia | Premiera w HBO i HBO GO

Już 6 grudnia w HBO i HBO GO odbędzie się premiera trzeciego sezonu serialu „Wataha”. Do obsady znanej z poprzednich sezonów, m.in. Leszka Lichoty i Aleksandry Popławskiej, dołącza m.in. Borys Szyc i rosyjska aktorka Evgeniya Akhremenko.

„Wataha”, sezon 3, HBO Europe, fot. Adam Golec/materiały prasowe

Na granicy w Bieszczadach nigdy nie jest spokojnie. W miejsce zlikwidowanej grupy przestępczej, pojawiają się nowi gracze. Akcja trzeciego sezonu zaczyna się, gdy Straż Graniczna zatrzymuje dwóch migrantów próbujących uciec z Polski na Ukrainę. Rebrow (Leszek Lichota), podążając ich tropem, niespodziewanie odkrywa miejsce zbrodni. Brutalne zabójstwo odbija się echem w całej Polsce.  Markowski (Andrzej Zieliński) rozpoczyna śledztwo,  Rebrow  zwraca się po pomoc do Dobosz (Aleksandra Popławska), podejrzewając, że sprawa może mieć drugie dno. Pnąca się po szczeblach kariery w Warszawie Dobosz niechętnie wraca w Bieszczady.

Rebrow ponownie mierzy się z trudnymi wyborami. Mimo że wrócił do pracy w straży, przeszłość nie daje mu o sobie zapomnieć. Nie każdy jest zachwycony jego powrotem. Wiele osób patrzy na niego jak na podejrzanego, działającego na granicy prawa. Na horyzoncie pojawia się nieznana postać – nowa szefowa ukraińskich przemytników – Tatiana Barkova (Evgeniya Akhremenko).

„Wataha”, sezon 3, HBO Europe, fot. Krzysztof Wiktor/materiały prasowe

Do dotychczasowej obsady w trzecim sezonie dołączyli Borys Szyc i rosyjska aktorka Evgeniya Akhremenko, a także Olga Bołądź, Maria Maj, Filip Gurłacz, Agnieszka Suchora oraz Michał Kaleta.

Jak mówi cytowania w informacji prasowej reżyserka, Olga Chajdas, w tym sezonie „Wataha” ma twarz kobiety. – Główną antagonistką serii jest szefowa ukraińskiej mafii Tatiana Barkova, kreowana przez Evgeniyę Akhremenko, absolutne aktorskie odkrycie tego sezonu. Znalazła się również przestrzeń na rozbudowanie postaci Igi Dobosz granej przez Aleksandrę Popławską czy Agi Małek, w którą wciela się Dagmara Bąk – czytamy.

„Wataha”, sezon 3, HBO Europe, fot. Krzysztof Wiktor/materiały prasowe

Za scenariusz trzeciego sezonu „Watahy” odpowiadają Piotr Szymanek (head writer), Katarzyna Tybinka oraz Marta Szymanek. Autorami koncepcji serialu są Wiktor Piątkowski, Kamil Chomiuk, Krzysztof Maćkowski. Serial reżyserują Olga Chajdas i Kasia Adamik. Autorami zdjęć do serialu są Tomasz Augustynek i Tomasz Naumiuk.

Producentami ze strony HBO Polska są Bogumił Lipski i Izabela Łopuch (executive producer). Producentem HBO Europe jest Johnathan Young. Producentem liniowym jest Grzegorz Olkowski. Producentem nadzorującym ze strony ATM GRUPA jest Andrzej Muszyński.

Oba dotychczasowe sezony „Watahy” można oglądać w HBO GO. Premiera odbędzie się 6 grudnia w HBO i HBO GO.

Źródło: materiały prasowe HBO

%d bloggers like this: