artykuł

Premiera „Pustelnika” Madsa Pedera Nordbo 27 listopada | Jutro u nas fragment książki!

Bohaterowie bestsellerów „Dziewczyna bez skóry” i „Zimny strach” powracają! Już 27 listopada premiera „Pustelnika” Madsa Pedera Nordbo – kolejny tom nordyckiej serii kryminalnej, która zachwyciła świat. Powieść ukaże się nakładem wydawnictwa Burda Książki, pod naszym patronatem. A jutro na zupelnieinnaopowiesc.com fragment książki!

Duński pisarz Mads Peder Nordbo pokazuje Grenlandię, jakiej polscy czytelnicy nie chcieliby zobaczyć na własne oczy…

Mroczna strona skutego lodem i otulonego mgłą grenlandzkiego miasteczka.

Mroźna wyspa, która nie zna litości…

Na Grenlandii, w pobliżu wikińskich ruin, położonych w odizolowanej osadzie Sandnæs, na dnie studni zostaje znalezione ciało mężczyzny. Gdy policja dochodzi do wniosku, że zabiła go kobieta, która zmarła półtora roku wcześniej, na niewielką arktyczną społeczność pada blady strach. Jak to możliwe? A jeśli to qivittoq – tajemniczy grenlandzki pustelnik, którego jedynym celem jest zemsta?

Śledczy skupiają uwagę na młodej Inuitce Tupaarnaq, która wcześniej odsiadywała wyrok za zabójstwo ojca, a teraz zniknęła. Na poszukiwania wyrusza jej jedyny przyjaciel, dziennikarz Matthew Cave. I wkrótce odkrywa, że Tupaarnaq nie jest osobą, za którą ją uważał…

Tymczasem policja znajduje kolejne zwłoki, a Matthew nagle staje się nie tylko podejrzanym, ale także zwierzyną łowną dla przestępcy.

Mads Peder Nordbo – duński pisarz, ekscentryk zakochany w muzyce Preisnera i filmach Kieślowskiego, od kilku lat mieszka na Grenlandii. Zajmował się między innymi badaniem run i historii języka. Pierwszą powieść wydał w 2012 r. Na co dzień pracuje w ratuszu w grenlandzkim miasteczku Nuuk, dzięki czemu wie wszystko o warunkach socjalnych małej arktycznej społeczności oraz sytuacji politycznej regionu. Jego dwie poprzednie książki z grenlandzkiej serii kryminalnej: „Dziewczyna bez skóry” i „Zimny strach”, szybko zyskały w Polsce grono wiernych czytelników.

„Pustelnik” w księgarniach już od 27 listopada.

%d bloggers like this: