artykuł

Zdobądź powieść „Rodzina” Louise Jensen | Rozdanie patronackie na zupelnieinnaopowiesc.com

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Burda Książki mamy dla Was trzy egzemplarze powieści Louise Jensen „Rodzina”. Uwaga, to konkurs przede wszystkim dla miłośników thrillerów.

Autorka jest mistrzynią thrillera psychologicznego, która sprzedała już ponad milion egzemplarzy swoich książek. Jej pierwsze dwie książki, „Siostra” i „Prezent”, królują na listach bestsellerów „USA Today” oraz Amazona. „Prezent” ma też szansę pojawić się jako serial telewizyjny. Trzecia książka autorki, „Surogatka” znalazła się finale konkursu Książka Roku Lubimyczytać.pl.

Pytanie konkursowe brzmi:  

„Rodzina” to thriller psychologiczny. A ty jakie thrillery lubisz, co cenisz w tym gatunku? I co najważniejsze, uzasadnij swój wybór.

Jury nagrodzi trzy najciekawsze odpowiedzi, wyróżniające się kreatywnością i – co istotne – nigdzie nie publikowane wcześniej. Wpisujcie je w komentarzach pod tym wpisem, albo pod postem konkursowym na Facebooku.

Konkurs trwa od chwili publikacji tego wpisu do 22 września 2019 r., do godz. 23.59

3 komentarze

  1. Lubię czytać thrillery, ponieważ nic nie daje takiej adrenaliny i tylu skrajnych emocji jak stopniowe rozwijanie akcji w dobrym thrillerze psychologicznym. Uwielbiam zagłębiać się w tajemnice, zbierać dowody, badać poszlaki razem z bohaterami i powoli odkrywać karty, które prowadzą do tej najważniejszej odpowiedzi na pytania: „Kto jest winny?”, „Kto zabił?”, „Czemu to robił?” I mimo, że nie zawsze udaje mi się dobrze wytypować kto jest czarnym charakterem w tej grze, to zawsze po przeczytaniu kolejnego thrillera czuję się usatysfakcjonowana, mądrzejsza i chcę więcej! Te książki uzależniają! Ale moim zdaniem to dobry nałóg! 🙂

  2. Najbardziej lubię czytać książki o zawiłej i nieobliczalnej ludzkiej psychice. Dlatego często sięgam po thrillery. Niewyobrażalne są zbrodnie, których może dopuścić się człowiek i to co nim kieruje. Uwielbiam, gdy autor pozwala wejść czytelnikowi do głowy ofiary, detektywa lub mordercy i pozwala odkrywać emocje, myśli i motywy nimi kierujące. Wszystko jest odpowiednio dawkowane, by puzzel po puzzlu ,kartkując kolejne strony dążyć do ułożenia skomplikowanej układanki. A najlepsze jest to, że autor i tak zawsze na końcu rozwali tę układankę, którą budowało się całą powieść by zaskoczyć kapitalnym zakończeniem! Dlatego uwielbiam ten gatunek i tak czesto po niego sięgam! Bo uzależnia, zaskakuje, daje mnóstwo adrenaliny, emocji i psychologicznych rozterek.

  3. Ludzki mózg to istne arcydzieło. Skonstruowanie tego narządu pozwala na to ,że każdy myśli inaczej . W thrillerach psychologicznym przede wszystkim zawsze ciekawiło mnie jak na daną osobę wpływają pewne wydarzenia i jak ona je odbierze. Nigdy nie wiemy jak dana osoba może się zachować . Dlatego podczas czytania książek tego gatunku występuje u czytelnika napięcie i niepewność . Lubie ten stan kiedy mogę spodziewać się wszystkiego ale finalnie i tak jestem zaskoczona . Wgłębianie się w ludzkie myśli w pewnym sensie pozwala czytelnikowi na zrozumienie postępowania bohatera lub bohaterki książki . Perspektywa czytania czyichś myśli , w moim uznaniu jest naprawdę ciekawa a nieraz wręcz przerażająca . Dlatego tak szerokie spektrum emocji ,które u mnie występują podczas czytania thrillerów psychologicznych jest naprawdę fascynująca. Myślę też ,że każda powieść z tego gatunku czymś się wyróżnia i nie ma typowych schematów . Na końcu powiem tylko to ,że zawsze po takiej lekturze bohaterowie zapadają mi w pamięć bardzo trwale i nawet podczas rutynowych czynności wiele miesięcy po przeczytaniu , przypominam sobie o danej sytuacji lub osobie .
    Pozdrawiam

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d bloggers like this: