artykuł

Trzeci sezon „Watahy” 6 grudnia | Serial zobaczymy w HBO i HBO GO

Premiera trzeciego sezonu polskiego serialu HBO Europe „Wataha” została zaplanowana na 6 grudnia. Serial reżyserują Olga Chajdas i Kasia Adamik. W rolach głównych występują Leszek Lichota i Aleksandra Popławska. W tym sezonie do obsady dołączyli Borys Szyc, Evgeniya Akhremenko, Olga Bołądź, Maria Maj, Filip Gurłacz, Agnieszka Suchora oraz Michał Kaleta.

Akcja trzeciego sezonu zaczyna się, gdy Straż Graniczna zatrzymuje dwóch migrantów, którzy próbowali uciec z Polski na Ukrainę. Rebrow, idąc ich tropem, niespodziewanie odkrywa miejsce zbrodni. Brutalne zabójstwo odbija się echem w całej Polsce.  Markowski rozpoczyna śledztwo, a Rebrow zgłasza się po pomoc do Dobosz, zakładając, że sprawa może mieć drugie dno. Pnąca się po szczeblach kariery w Warszawie Dobosz niechętnie wraca w Bieszczady.

Rebrow ponownie stanie przed trudnymi wyborami. Mimo że wrócił do pracy w straży, przeszłość nie daje mu o sobie zapomnieć. Nie każdy jest zachwycony jego powrotem. Wielu patrzy na niego jak na podejrzanego, działającego na granicy prawa. Na horyzoncie pojawia się nieznana postać – nowa szefowa ukraińskich przemytników – Tatiana Barkova.

„Wataha 3” HBO Europe, fot. Krzysztof Wiktor/materiały prasowe
„Wataha 3” HBO Europe, fot. Krzysztof Wiktor/materiały prasowe
„Wataha 3” HBO Europe, fot. Krzysztof Wiktor/materiały prasowe

W trzecim sezonie „Watahy” występują Leszek Lichota, Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński, Jacek Lenartowicz, Dagmara Bąk, Anna Donchenko, Jarosław Boberek, Maciej Mikołajczyk, Mariusz Saniternik, Andrzej Konopka, Bartek Kotschedoff  i Piotr Żurawski. W tym sezonie dołączyli do nich Borys Szyc i rosyjska aktorka Evgeniya Akhremenko, a także Olga Bołądź, Maria Maj, Filip Gurłacz, Bartek Kotschedoff, Agnieszka Suchora oraz Michał Kaleta.

„Wataha 3” HBO Europe, fot. Adam Golec/materiały prasowe
„Wataha 3” HBO Europe, fot. Krzysztof Wiktor/materiały prasowe

Za scenariusz trzeciego sezonu Watahy odpowiadają Piotr Szymanek (head writer), Katarzyna Tybinka oraz Marta Szymanek. Serial reżyserują Olga Chajdas i Kasia Adamik. Autorami zdjęć do serialu są Tomasz Augustynek i Tomasz Naumiuk.

Źródło: HBO Polska

„Wataha 3” HBO Europe, fot. materiały prasowe

1 komentarz

  1. Bardzo się cieszę z powrotu Watahy. To świetny polski serial z niesamowitą fabułą, zdjęciami no i profesjonalizmem aktorów. Nie mogę się już doczekać! 😀

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d bloggers like this: