artykuł

W marcu nowa powieść Hanny Cygler | Autorka spotkała się z czytelnikami w Poznaniu

Autorka „3 razy R”, „Głowy anioła”, „W cudzym domu”, „Pokonanych” czy „Nowego nieba” – Hanna Cygler – spotkała się w Poznaniu z czytelnikami. I zapowiedziała nową powieść, której premiera już w marcu.

Hanna Cygler jest jedną z najpoczytniejszych polskich pisarek. Chętnie angażuje się w działalność charytatywną i społeczną. Przez lata pracowała jako wolontariusz w Domu Dziecka im. J. Korczaka w Gdańsku, aktywnie wspiera akcje związane z przeciwdziałaniem przemocy wobec kobiet. Dla przyjemności – czytelników i swojej – pisze powieści obyczajowe, współczesne i historyczne. Przez dziennikarzy i krytyków literackich okrzyknięta polskim Jeffreyem Archerem w spódnicy.

Nic dziwnego, że zawsze z przyjemnością obejmujemy patronatem jej powieściami, w tym takie jak „Tylko kochanka” czy „Nowe niebo”.

Hanna Cygler i prowadząca spotkanie Magda Sobczak, fot. Przemysław Jakub Hinc/zupelnieinnaopowiesc.com

Najnowsza powieść Hanny Cygler będzie nosić tytuł „Gra na cztery” i ukaże się w pod koniec marca. O czym jest? Wirtuozerska gra na instrumencie niekoniecznie się przekłada na biegłość w sztuce życia. Przekonują się o tym bohaterki powieści: dwie skrzypaczki z gdańskiej filharmonii, menedżerka kwartetu smyczkowego i publicystka kulturalna. Trudne relacje z mężczyznami, toksyczne związki rodzinne, mroczne tajemnice, rywalizacja z kolegami muzykami, którzy nie przebierają w środkach, by dostać się na muzyczny top – muzyka nie chroni przed takimi problemami. Czy sobie z nimi poradzą?

Hanna Cygler w Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu, fot. Przemysław Jakub Hinc/zupelnieinnaopowiesc,com

„Gra na cztery” to współczesna powieść obyczajowa, w charakterystyczny dla autorki lekki – momentami zabawny, to znowu wzruszający – sposób opowiada o życiowych i emocjonalnych sprawach kobiet, które żyją nie tylko muzyką.

Hanna Cygler w Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu, fot. Przemysław Jakub Hinc/zupelnieinnaopowiesc,com
%d bloggers like this: