artykuł

Bartosz Szczygielski będzie gościem Grandy | Festiwal pod patronatem zupelnieinnaopowiesc.com

Autor „Aorty” i „Krwi”, Bartosz Szczygielski, będzie gościem Poznańskiego Festiwalu Kryminału Granda, nad którym Zupełnie Inna Opowieść ma patronat medialny. Pisarza spotkacie w sobotę, 22 września na uroczystej Gali Premier.

Bartosz Szczygielski jest dwukrotnym laureatem konkursu na opowiadanie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu. Debiutował w 2010 r. w kwartalniku „QFant”, a jako autor powieści zadebiutował w 2016 roku „Aortą”, o której pisaliśmy: Początek i koniec tej opowieści dopełniają się, tworząc klamrę. Pogłębia to tylko towarzyszące całej lekturze wrażenie, że jej bohaterowie znaleźli się w matni. W przestrzeni ciasnej, jak mieszkanie będące sceną okrutnej zbrodni. Dusznej jak atmosfera zamkniętych społeczności. Klaustrofobicznej jak podwarszawski Pruszków, którym trzęsą wciąż niedobitki mafijnej przeszłości.

W matni | Bartosz Szczygielski, Aorta

Książka została wyróżniona nagrodą im. Janiny Paradowskiej na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału 2016. Druga część pt. „Krew”, została opublikowana w 2017 roku. Bartosz Szczygielski rozgrywa tu po mistrzowsku dwa motywy: zamknięcia oraz tytułowej krwi. Zamknięcia i fizycznego, i umysłowego, a krwi zarówno jako niezbędnego atrybutu dobrego kryminału, jak i symbolu nie zawsze zdrowych rodzinnych więzi. A potem misternie te motywy łączy.

W zamknięciu | Bartosz Szczygielski, Krew

Sobota, 22 września, godz. 19.30, Aula Artis, ul. Kutrzeby 10

GALA PREMIER, czyli co nowego w kryminale. Książki zaprezentują: Robert Malecki, Marcel Woźniak, Michał Larek, Max Czornyj, Mateusz Lemberg, Piotr Bojarski, Dagmara Andryka, Bartosz Szczygielski, Anna Bińkowska, Jacek Ostrowski, Krzysztof A. Zajas, Piotr Liana, Agnieszka Pruska, Lilia łada. Spotkanie z pisarzami poprowadzi Dariusz Milejczyk. Na spotkanie obowiązują bezpłatne zaproszenia 

%d bloggers like this: