artykuł

Pod koniec września w Poznaniu powstanie Miasteczko Książek | Impreza towarzyszy Festiwalowi Granda

Czytelnia, strefa odpoczynku dla miłośników literatury, a także wiele innych atrakcji czekać będzie na dzieci w Miasteczku Książek, które działać będzie w Poznaniu w weekend 21-23 września.

Miasteczko powstanie na poznańskim Chwaliszewie w okolicy Pawilonu przy ul. Ewangelickiej, gdzie w tym samym czasie odbywać się Poznański Festiwal Kryminału Granda. Inicjatywa stworzenia miejsca dla młodych czytelników wyszła od Wydawnictwa Miejskiego Posnania.

W Miasteczku Książek działać będzie Czytelnia, czyli strefa odpoczynku, w której każdy będzie mógł spędzić miło czas w gronie innych miłośników literatury i poszukać dobrej lektury w ramach akcji bookcrossingu. Na dzieci również czeka wiele atrakcji m.in. warsztaty artystyczne i czytanie książek, a także kolorowanie, malowanie worków na książki, warsztaty odkrywające tajniki druku tradycyjnegoi tworzenia zakładek do książek.

Szczegółowe informacje o Miasteczku Książek będą się ukazywać na stronie www.wmposnania.pl oraz na profilu facebook.com/wydawnictwowmp/

Partnerami wydarzenia są Miasto Poznań, Galeria Miejska Arsenał, Wydawnictwo Poznańskie, Wydawnictwo Media Rodzina, Wydawnictwo In Rock, Wydawnictwo Replika, Wydawnictwo Nowa Baśń.

Miasteczko Książek

piątek 21 września, w godz. 15-18; sobota 22 września, w godz. 10-18; niedziela 23 września, w godz. 10-18.

%d bloggers like this: