artykuł

„Zamęt” Vincenta V. Severskiego będzie słuchowiskiem | Premiera 27 czerwca

Damięcki, Żmuda Trzebiatowska, Gosztyła i… sam Severski – to odtwórcy ról w słuchowisku „Zamęt” przygotowywanym przez wydawnictwo Czarna Owca i Audiotekę. Z efektami tej produkcji będzie się można zapoznać 27 czerwca.

W Pakistanie zostaje porwana przez talibów czwórka cudzoziemców – w tym Polak. Do akcji ruszyć musi więc supertajna jednostka Agencji Wywiadu, znana jako Sekcja. Kieruje nią niepozorny z wyglądu Roman Leski, mistrz intelektualnych rozgrywek, bezbłędnie poruszający się w świecie służb i polityki, być może jeden z niewielu, którym naprawdę zależy na uwolnieniu porwanych. Taki jest punkt wyjścia powieści „Zamęt” Vincenta V. Severskiego, autora takich bestsellerów jak „Nielegalni”, „Niewierni”, „Nieśmiertelni” i „Niepokorni”. Teraz Audioteka przygotowuje prawdziwą superprodukcję – słuchowisko „Zamęt”, którego akcji przeniesiecie nas z Warszawy do Pakistanu, RPA, Grecji i Rosji. W jednej z głównych ról wystąpi Grzegorz Damięcki, który zagra Dimę – byłego nielegała działającego w Rosji, a teraz członka Sekcji. To dla tego aktora kolejne spotkanie z prozą Severskiego – w przygotowywanym przez CANAL+ serialu na podstawie wcześniejszej serii Damięci gra główną role Konrada, szefa Wydziału Q.

Grzegorz Damięcki w serialu CANAL+ „Nielegalni”, fot. materiały prasowe nc+

Przeczytaj także: Sekcja od misji niewykonalnych | Vincent V. Severski, Zamęt

W słuchowisku wystąpi też Marta Żmuda Trzebiatowska, która zagra Monikę, oficer drugiej linii, na co dzień absolwentkę ASP, prowadzącą galerie sztuki na warszawskim Powiślu. Narratorem został Krzysztof Gosztyła – aktor, który dotychczas przybliżał w audiobookach wcześniejsze powieści Severskiego. W produkcji usłyszymy też m.in. Mariusza Bonaszewskiego. Co ciekawe wystąpi w niej też sam… autor. Reżyseruje Janusz Kukuła.

Przeczytaj także: Vincent V. Severski: Szpieg gra intelektem | Rozmawia Przemysław Poznański

Premiera słuchowiska przewidziana jest na 27 czerwca, płyta CD ukaże się 4 lipca.

Więcej informacji: audioteka.com/pl/audiobook/zamet-severski

2 komentarze

  1. „Zamęt” to książka, od której wprost nie można się oderwać, więc również czekamy na słuchowisko! 🙂

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d bloggers like this: