recenzja

Instrukcja sukcesu online | Joanna Ceplin, Uwierz w swoją markę online i rozwijaj swój biznes

Działanie nawet najbardziej skomplikowanego mechanizmu można zrozumieć. I można sprawić, by działał z korzyścią dla nas. Jedyne, czego potrzebujemy, to instrukcja obsługi. „Uwierz w swoją markę online…” Joanny Ceplin to właśnie doskonała instrukcja obsługi dla każdego, kto chce wypromować siebie lub swój biznes w mediach społecznościowych.

Nie trzeba jej przestawiać nikomu, kto szukał w Internecie informacji o tym jak zaprząc Facebook, Twitter czy Instagram do pracy dla lepszej widoczności naszych postów i wpisów, a tym samym dla lepszej promocji siebie jako polityka/artysty/szkoleniowca/biznesmena, albo po prostu naszej firmy. Joanna Ceplin od lat doradza, jak efektywnie wykorzystać siłę mediów społecznościowych w budowaniu relacji i komunikacji online. Znamy ją z kursów: „Jak tworzyć angażujące treści i przyciągnąć klientów”, „Zaplanuj swój biznes w mediach społecznościowych” czy „Turbo lista mailingowa”. To także założycielka Akademii Smart Brand oraz twórczyni „Planera Nowoczesnego Przedsiębiorcy”. Teraz jednak Joanna Ceplin postanowiła ze świata wirtualnego przejść na chwilę do… papierowego. Stąd jej książka „Uwierz w swoją markę online…”. I nie jest to ruch przypadkowy. Dostajemy bowiem do ręki podręcznik – z obowiązkowymi polami do zanotowania najważniejszych myśli, z rozdziałami, które krok po kroku poprowadzą nas ku spodziewanym celom.

Pani Samochodzik i skarby wielkopolskich cystersów (choć nie tylko) | Joanna Jodełka, Na ratunek aniołom, diabłom, świętym i grzesznikom

Właśnie tak: krok po kroku. „Uwierz w swoja markę online…” nie jest bowiem zbiorem magicznych tricków, które nagle sprawią, że twoje posty zyskają dwa razy więcej like’ów, a od szerowań zakręci ci się w głowie. O nie! To jest książka, która wymaga od czytającego pracy, przechodzenia z długopisem w ręku i pełną pomysłów głową przez kolejne etapy wtajemniczenia, do czegoś, co być może intuicyjnie odczuwaliśmy, ale nie umieliśmy dotąd właściwie zastosować.

Joanna Ceplin, podczas promocji książki. Warszawa, 2 grudnia 2017, fot. Przemysław Jakub Hinc/zupelnieinnaopowiesc.com

A szkoda nie skorzystać z możliwości, jakie daje dzisiaj świat internetu. Bo jak słusznie zauważa w przedmowie do książki Kamila Rowińska, przedsiębiorczyni, trenerka, autorka choćby „Kobiety Niezależnej”: „Nasza komunikacja stała się tak błyskawiczna i tak bezpośrednia, że dziś każdy może mieć własną telewizję, własne radio lub własny magazyn online”, a „dobrze poprowadzona kampania w mediach społecznościowych pomaga nawet wygrać wybory prezydenckie”.

Joanna Ceplin hojnie dzieli się z nami swoją wiedzą. A przy tym prowadzi nas za rękę, każąc choćby zrobić audyt tego, co dotychczas zdziałaliśmy w mediach społecznościowych, określić jasno odbiorcę, czyli klienta i we wszystkim kierować się progresem, a nie perfekcją. Wytyka najczęstsze wymówki, którymi tłumaczymy nasze niepowodzenia, dzięki czemu może możemy się z nimi zmierzyć, ale pokazuje też najważniejsze elementy dobrego biznesu, które muszą nam przyświecać – od pasji, której nie może zabraknąć, po systematyczność czy szukanie swojej niszy.

Joanna Ceplin, podczas promocji książki. Warszawa, 2 grudnia 2017, fot. Przemysław Jakub Hinc/zupelnieinnaopowiesc.com

Dlatego książka „Uwierz w swoją markę online…” nie jest teoretycznym wywodem, ale relacją praktyka, nakazującego wykonanie praktycznych działań w ramach bardzo konkretnego „Cyklu 7 kroków”. Dlatego nie jest to tylko książka do czytania. Z pewnością jest to przede wszystkim książka do działania. Call to action.

Joanna Ceplin wprost adresuje swoją książkę do kobiet, „które mają marzenia i cele”. I choć zapewne jest to pierwsza pozycja na rynku polskim, która tak wprost nastawiona jest na kobiecego odbiorcę, to wszelkie zawarte tu porady są, rzecz jasna, uniwersalne. Bo dzięki umiejętnemu korzystaniu z mediów społecznościowych każdy z nas może przekuć „markę osobistą” w dochodowy biznes lub marketingowy sukces.

WIWISEKCJA SUKCESU W DWUDZIESTU ODSŁONACH. Vadim Makarenko, Zawód: zwycięzca

 

Joanna Ceplin, Uwierz w swoją markę online i rozwijaj swój biznes

Joanna Ceplin 2017

%d bloggers like this: