artykuł seriale

Belfer wróci w niedzielę | „Belfer 2” już w niedzielę w odkodowanym CANAL+

Paweł Zawadzki (Maciej  Stuhr), zostaje zmuszony do podjęcia pracy w jednym z prestiżowych liceów we Wrocławiu. Już wydarzenia pierwszych kilku dni w nowej szkole wywołują w nim wstrząs. W liceum dochodzi do tragedii – to punkt wyjścia drugiego sezonu serialu „Belfer”. Pierwszy odcinek można zobaczyć w niedzielę w odkodowanym paśmie CANAL+.

Od godziny 17:00 CANAL+ dostępny będzie dla wszystkich widzów – nawet tych, którzy nie mają na co dzień wykupionego abonamentu CANAL+. Pierwszy sezon serialu „Belfer” był telewizyjnym wydarzeniem – otrzymał nawet nagrodę Orłów 2017 za najlepszy serial fabularny. Duża w tym zasługa Macieja Stuhra, który zmierzył się z niejednoznaczną postacią nauczyciela języka polskiego, Pawła Zawadzkiego, rzuconego na prowincję tuż po zabójstwie jednej z uczennic. Za scenariusz odpowiadali wtedy Monka Powalisz i Jakub Żulczyk. Tym razem oficjalne grono scenarzystów rozszerzono o Bartosza Ignaciuka oraz Wojciecha Bockenheima.

Nie wierność, lecz jakość | Vincent V. Severski i Jakub Żulczyk gośćmi festiwalu Granda

„Belfer 2” przenosi bohatera – nauczyciela i detektywa-amatora  – znanego z pierwszego sezonu do Wrocławia. Pojawia się milion pytań, na które nie ma odpowiedzi. Jedno jest jasne: na terenie liceum toczy się mordercza gra. To nie jest szkoła, jak każda inna. To nie są zwykli uczniowie, a  Belfer nie znalazł się tam przypadkowo. W roli głównej ponownie wystąpi Maciej Stuhr. W pozostałych rolach: Aleksandra Konieczna, Mirosław Haniszewski, Zofia Wichłacz, Michalina Łabacz, Eliza Rycembel i Szymon Piotr Warszawski. Za kamerą stanęło dwóch nowych reżyserów: Krzysztof Łukaszewicz („Karbala”, „Lincz”) oraz Maciej Bochniak („Disco Polo”).

Ruszają zdjęcia do serialu „Nielegalni” według Severskiego | Znamy obsadę!

W ramach odkodowanego sygnału CANAL+ pokaże pierwszy odcinek serialu w niedzielę 22 października o godzinie 21:30. Wcześniej fani serialu zobaczą też making off pokazujący jak wyglądała praca na planie.

 

%d bloggers like this: